Hami Mandıralı'dan Fatih Terim ve Falcao yorumu!

Türk futbolcunun efsanelerinden Hami Mandıralı, Kolombiyalı forveti değerlendirdi: “Falcao çok büyük oyuncu. Atletico Madrid de Arda’nın da bulunduğu dönemde olağanüstü bir takımdı. Şimdi 33 yaşında aynı kıvama gelmek kolay değil. Onun için Galatasaray taraftarları, Falcao için biraz sabırlı olmalı.”

Hami Mandıralı'dan Fatih Terim ve Falcao yorumu!

Türk futbolunun ve Trabzonspor’un efsane futbolcularından Hami Mandıralı, gündemi değerlendirdi.

Mandıralı, “Şampiyonlar Ligi çok zor tabii. Büyük takım olmak istiyorsan bu gruptan çıkacaksın. Rakip Real Madrid, Paris Saint-Germain gibi takımlara takılıp kalmayacaksın. Galatasaray bu takımları daha önce yenmedi mi? Yendi. Neden olmasın? Onun için takım olmak lazım. Takımdaşlık ruhunu, aile ortamını o sahaya yansıtmak lazım. Yoksa sadece isim yetmiyor” dedi.

HAZIR DURUMA GELECEKLER

Mandıralı, “İsim hem takım olarak hem de oyuncu olarak yetmiyor. Tek başına hiçbir şey yapamazsın. Bir yerde enerjin biter. Takviye gelmesi lazım. Falcao çok büyük oyuncu. Atletico Madrid de Arda’nın da bulunduğu dönemde olağanüstü bir takımdı. Şimdi 33 yaşında aynı kıvama gelmek kolay değil. Onun için Galatasaray taraftarları, Falcao için biraz sabırlı olmalı. Fenerbahçe çok iyi takım kurdu. Lige de iyi başladı. Beşiktaş ve Galatasaray henüz tam hazır değil ama olacaklar” dedi.

FATİH TERİM’İN BAŞARISI

Unutulmaz futbolcu, “Geçen yıl Galatasaray 9-10 puan geriden gelip şampiyon oldu. Orada ne ön plana çıkıyor; sinerji, kadro zenginliği var ama orada bir de hoca başarısı var. Fatih Terim’in ağırlığı ön plana çıkıyor. Galatasaray. 10 puan geriden gelip Başakşehir’in önünde ipi göğüslüyorsa bu hoca başarısıdır. Daha önce de söyledim yine de söyleyeyim; Edin Visca’nın da gitmesi lazım. Çünkü 8-9 yıldır vereceğini verdi” yorumunda bulundu. (Akşam)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER