Hamza Hamzaoğlu'ndan Galatasaray itirafı!

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, 2-2 berabere biten Demir Grup Sivasspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Hamza Hamzaoğlu'ndan Galatasaray itirafı!

"ZAMANINDA 'HOCA NASIL TRANSFER İSTEMİYOR?' DİYE ELEŞTİRİLDİK"

Hamza Hamzaoğlu, Türk futbolunun içinde bulunduğu ekonomik sorunlarla ilgili yöneltilen bir soru üzerine, şu yanıtını verdi:

"İyi durumda olduğumuzu kimse söyleyemez. Göz göre göre bu duruma geldiğimizi herkes biliyor. Biz zamanında dilimiz döndüğünce, gücümüz yettiğince bazı şeyleri basın önünde dile getirdik. Ancak maalesef insanlar bir şeyleri yapmaya karar verdilerse, sizin söyledikleriniz çok önem arz etmiyor. Transfer konusunda biz 'Takımımız iyi, gereksiz yere transfer yapmayalım.' derken, 'Hoca nasıl transfer istemiyor.' diye eleştirildik. Şampiyon olan takıma bile güvendiğimiz için zamanında çok eleştirildik. Ama gelinen nokta ortada. O yüzden birbirimize suç atmaktansa, herkes bence kendine bakmalı. Futbol camiasının içinde zarar veren birçok unsur var. Bu niyette oldukları sürece de düzelme şansımız yok. Ben kendi kapımın önünü temiz tutacağım. Beni görüp birisi daha temizlerse, mutlu olurum. Yoksa bizim hiçbir şeye tek başımıza gücümüz yetmez. Zaten bir araya gelip karar alma şansımız da yok. Futbolda bugün elde edilen gelirlerle kulüpler çok rahat hayatını sürdürebilir. Sorumluluğu olan insanların birinci görevi, kulüpleri yaşatmak olmalı. Önce kulüpler yaşamalı."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER