Harcama limitinde beklenmedik sıkıntı! Galatasaray...

TFF'nin devre arası limitlerini açıklamasının ardından kulüpler yeni bir sıkıntıyla karşı karşıya kaldı. Sezon başında 8.3 TL’ye sabitlenen Euro’nun devre arasında ise 9’a sabitlenmesi limit sıkıntısına yol açtı. Kulüpler, Euro kurunda sezon başına dönülmesini istiyor.

Harcama limitinde beklenmedik sıkıntı! Galatasaray...

TFF'nin devre arası limitlerini açıklamasının ardından kulüpler yeni bir sıkıntıyla karşı karşıya kaldı. Sezon başında Euro'yu 8.3 TL'den sabitleyen TFF, devre arası limit hesaplamalarını yaparken Euro'yu 9'a sabitledi. Bu durum birçok kulübün limitinin beklenenden az çıkmasına yol açtı. Artıda olmayı bekleyen kulüplerin limiti sıfıra inerken bütçesini dengede tuttuğunu düşünenler ise eksiye düştü. İşte bu mağduriyet dolayısıyla Kulüpler Birliği, TFF'nin kapısını çaldı. Bugün TFF ile Kulüpler Birliği yetkilileri bir araya gelecek. Kulüpler, bundan sonra her sezonun başında belirlenen kur sabitlemesinin sezon ortasında değiştirilmemesi için de talepte bulunacak.

ASLAN EKSİDE KALABİLİR!

Galatasaray'ın 5 milyon TL civarında artıda çıkmayı beklediği limitlerde sıfırın altına düştüğü gelen bilgiler arasında. (Sabah)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER