Harry Kewell'dan derbi sonrası açıklama! "Türkiye'de futbol, Galatasaray'a karşı oynanıyor"

Galatasaray'ın eski futbolcusu Harry Kewell, Galatasaray-Fenerbahçe derbisi sonrasında beIN Sports'a konuştu.

Harry Kewell'dan derbi sonrası açıklama! "Türkiye'de futbol, Galatasaray'a karşı oynanıyor"

Harry Kewell'ın değerlendirmeleri şu şekilde...

"TÜRKİYE'DE FUTBOL, GALATASARAY'A KARŞI OYNANIR"

Ben şahsen oldukça sinirliyim. Bu maça gelirken yıldızların sergileyeceği oyunu izlemek istiyorduk. Galiba yine maça hakem imza attı. Bunu yıllar önce de söylemiştim İstanbul'a geldiğimde. Türkiye'de futbol Galatasaray'a karşı oynanan bir oyundur. Oldukça hayal kırıklığına uğradım.

"HAKİMİYET GALATASARAY'DAYDI"

Oyuna çok iyi başladı Galatasaray. İlk yarım saatte 2-3 iyi pozisyon vardı. 2-3 gol atabilirdi Galatasaray. Fenerbahçe oyuna hiç giremedi. Top hakimiyeti tamamen Galatasaray'daydı. Arkaya sarkan oyuncular vardı ama bu fırsatları tamamıyla değerlendiremedi Galatasaray.

"İYİ BİR SİSTEM DİYEMEYİZ"

Golü yedikten sonra Fenerbahçe'nin oyuna girmesine izin verdi Galatasaray. Fenerbahçe'nin stoperleri iyi iş çıkaramadı. 1 santrforu savunuyorlar, 3 kişiler. Bu nedenle iyi bir sistem diyemeyiz.

"GOL TEMİZDİ, HAKEM HATASI VARDI"

Devre berabere bitti, ikinci yarı Fenerbahçe ilk 10 dakika daha iyiydi. 3-5-2'ye geçtiler ikinci yarının 10 dakikasından sonra. Genellikle Fenerbahçe defansının sert müdahaleleri vardı. Burada sürekli bir temas sporundan bahsediyoruz. 22 kişi sahada, zaman zaman 18 oyuncu görebiliyoruz ceza sahasında. Biraz itiş kakış olabilir. Şiddetine göre faul farklı değerlendirebilir. Haklı bir goldü. Hakem hatası vardı. Ne yapabilirsiniz ki... Hakem bu kararı verdi.

"AKILLI BİR SAVUNMA YAPMADI"

Fenerbahçe'nin yapacağı tek şey kontrataklardı. Galatasaray akıllı bir savunma yapmadı. Hayal kırıklığı bu sonuç. Fenerbahçe işini yapıp 3 puanla ayrıldı. Maçın sonu beraberlik de olabilirdi.

"GALATASARAY'A ZARAR VERDİ"

Bazı hakem kararları zarar verdi Galatasaray'a, üzdü. Galatasaray'ın bir lidere ihtiyacı vardı. Puan durumunda bu kadar gerideyken hele de...

"HAYAL KIRIKLIĞI OLDU"

Fenerbahçe'nin ikinci golü çok şeyi değiştirdi. Galatasaray için hayal kırıklığıydı.

"KARTLARDA EMİN DEĞİLİM"

Tisserand'a ilk sarı kartı da, ikinci sarı kartı da emin değilim. Kırmızı karta gideceği için çok dikkatli olmak lazım sarı kartlarda.

"HEYECAN VERİCİ BİR GENÇ"

Gerçekten heyecan verici bir genç Kerem. Artık büyükler arasında oynuyor. Kariyerinin bu aşamasında ilerleme kaydedebilir. İyi bir performans sergiledi. Daha fazlasını bekliyordum ondan. İnanılmaz hızlı. Defans oyuncularının en çekineceği oyuncu tiplerinden biri. Bazen belki Fenerbahçe'ye yeterince zarar verebilecek fırsatlarda ondan beklenen performansı sergileyemedi. Pozisyonda topu verdi, geri aldı, soğukkanlı ve güzel bir son vuruş yaptı. Fantastik bir goldü. İkinci yarıda da çok pozisyonlara girdi. İkinci golü 1 karış farkla kaçırdı, direkten döndü.

"TÜRK GENÇLERİ GELİŞİM GÖSTERİYOR"

Türkiye'deki gençler gelişim gösteriyorlar. Fırsat sunarsanız kendilerini geliştirirler.

"DIAGNE'Yİ SUÇLAYAMAYIZ"

Diagne oyuna girdiğini hissettirdi. Tam da böyle bir değişime ihtiyacı vardı Galatasaray'ın o anlarda. Bu farkı yarattı. Güçlü bir oyuncu. Gerçekten kuvvetli. Çok iyi bir fırsat buldu. Karşı karşıya pozisyonda kaleci çok iyiydi. Oyuna az zaman kala çok az fırsatınız olur zaten. O bunlardan birini değerlendirmişti ama golü verilmedi. Onu suçlayamayız.

"GALATASARAY DAHA İYİYDİ"

Bence Galatasaray kazanabilirdi. Fenerbahçe şanslıydı. Galatasaray 3 puana yakındı. Daha iyi takımdı Galatasaray ama şans eksikti.

"BENİM İÇİN HARİKAYDI"

Galatasaray'ın stadında olmak benim için harikaydı. Bu tutku, bu ülkede devam etmeli. Futbolla ilgili her şey Türkiye'de efsanevi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER