Hasan Şaş her şeyi açıkladı! ''Falcao o maçta...''

Galatasaray'da yardımcı antrenörlük görevinden ayrılan Hasan Şaş önemli açıklamalarda bulundu. Geride kalan sezonu değerlendiren Şaş'ın Başakşehir ve Falcao sözleri dikkat çekti.

Hasan Şaş her şeyi açıkladı! ''Falcao o maçta...''

2011 yılında 3. Fatih Terim döneminden itibaren tecrübeli hocanın yanında yardımcı antrenörlük görevini üstlenen Hasan Şaş sezon bitmeden takımdan ayrılmıştı.

Şaş yaptığı açıklamada, "Bugünden itibaren çok sevdiğim Galatasaray'dan kendi isteğimle ayrılmış durumdayım,bugüne kadar en kötü günlerimde bana destek veren taraftarımıza teşekkür ederim hoşçakalın..." ifadelerini kullanmıştı.

Hasan Şaş, kendisine ait instagram hesabından sezonun genel değerlendirmesini yaptı.

"Şampiyonlar Ligi handikap yarattı" 

İlk yarının özeti olarak Şampiyonlar Ligi ve oynadığımız birçok maç konsantarsyon açısından ve lige tutunma açısından birçok handikabı vardı. Ancak Galatasaray olarak biz her her şeyin en iyisini yapmaya çalıştık. Ancak Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerimiz, malumunuz dünyanın en iyi ekiplerinden. Finansal olarak da en iyi durumda olan takımlarla karşılaştık.

"İstediğimiz sonuçları alamadık" 

İlk yarıda istediğimiz performansı sergileyemedik. İkinci yarı çalışmalarımızın meyvelerini toplaraken özellikle geriden oyun kurarken kendi kalemizden diğer kaleye başarılı bir şekilde topu çok rahatlıkla ileriye taşıdık. Ancak bütün performansımızı ve kalitemizi sahaya taşımamıza rağmen istediğimiz sonuçları alamadık.

"Falcao oynasaydı Başakşehir maçı 4 farklı bitebilirdi" 

Özellikle Başakşehir maçında bir santrfor eksikliği göze çarptı. Eğer Falcao sakatlanmamış olsaydı o maç en azından 3 veya 4 farklı bitebilirdi. Son vuruşlardaki eksikliğmizi bizi bu maçta belki de sezonun en iyi maçını oynarken skor olarak geriye attı.

"O maç ligin kırılma noktasıydı" 

O maç ligin kırılma noktasıydı. Eğer o maçı kazanıp fark 5 puana düşseydi Trabzonspor ve Başakşehir'in son 5 haftada kaybettiği puanlar ortada. Galatasaray burada çok rahat, tecrübelisly ligde şampiyon olabilirdi. Ancak kısmet böyleymiş.Pandemi süreci ve Başakşehir maçının berabere bitmesi ligin kırılma noktasıydı. Bu vesileyle Galatasaray şampiyonluğu kaybetti. Büyük problemler yok.

Büyük takımların her sene şampiyonluğa oynamak gibi zorunlulukları var. Galatasaray her zaman şampiyonluğa oynar.

"Okan Buruk'u tebrik ediyorum" 

Bu arada eski takım arkadaşım Okan Buruk'u şampiyonluğundan dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER