Hatayspor'dan Boupendza açıklaması; "Yoksa çıkar topunu oynar"

Süper Lig'in 32. haftasında evinde Galatasaray'ı konuk edecek Hatayspor'da Boupendza Covid-19 testi pozitif çıktığı için forma giyemeyeceği açıklanmıştı. Konuyla ilgili Akdeniz ekibinin basın sözcüsü Rahmi Vardı Skorer'e özel açıklamalarda bulundu.

Hatayspor'dan Boupendza açıklaması; "Yoksa çıkar topunu oynar"

Bu sezon Süper Lig'de Hatayspor ile gösterdiği müthiş performans ile ara transfer döneminde devleri peşine takan Boupendza, Krasnodar'dan gelen teklifi Akdeniz ekibi kabul etse de kendi kabul etmemiş ve transfer yatmıştı. 2022 Dünya Kupası eleme maçları için Gabon Milli takımına katılan ve hatta muhteşem bir de gole imza atan Aaron Boupendza'dan gelen haber şok etmişti. Milli takımdan yapılan açıklamada Boupendza'nın koronavirüs testi pozitif çıkmıştı ve karantinaya alınmıştı.

Testi pozitif çıkan Boupendza, Süper Lig'in 32'nci haftasında oynanacak Galatasaray karşılaşmasında forma giyemeyeceği açıklanmıştı. Konuyla ilgili Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı, Skorer'e özel açıklamalarda bulundu.

6-7 AVRUPA KULÜBÜ VAR

Öncelikle Gabonlu yıldızın transferiyle ilgili konuşan Vardı; 'Boupendza’nın bir arkadaşı onu 6-7 tane Avrupa kulübüne önermiş. Resmi bir görüşme yok. Oyuncu sezon sonuna kadar bizimle kalacak zaten kendisi de bir yere gitmek istemiyor... Kulübümüzün başarısı için ter dökecek. Biz bir rakam belirdik. Açıklamış olduğumuz fiyat 10 milyon Euro. Kim resmi olarak başvurur ve bu fiyatı verirse onunla görüşeceğiz. Satacağız bu oyuncuyu ama onun mutlu olduğu yere gitmesi bizim önceliğimiz.' dedi.

'ÖNCELİK F.BAHÇE'NİN DEMEDİK'

Vardı, Fenerbahçe ile Boupendza arasındaki transfer dedikoduları için de; 'Biz Fenerbahçe’ye önceliğimiz var diye bir şey demedik maalesef böyle lanse edildi. Hatta bizim bir hemşerimiz var Erol Bilecik, çok kıymet verdiğimiz bir iş adamımız. Erol Bilecik’te Hatay’dan Boupendza’yı 3 takım isterse Fenerbahçe tercih edilir mi diye sormuştu. Ben dedim ki Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray’da çok güzide kulüplerimizdir, bizim için önemli olan öncelikle belirlediğimiz rakam, ikincisi oyuncumuzun mutlu olabileceği bir kulüp. Bu Fenerbahçe olabilir, Beşiktaş olabilir, Galatasaray olabilir illa Fenerbahçe olur diye bir şey söylemedim. Hatta Erol Bilecik şu an rakibimiz F.Bahçe'ye çok büyük destekler veren bir iş adamımız. Kendisi Hataylı ama Hatayspor’a bir desteği yok. Hatta herkes 10 milyon verir de onlar 12 milyon verirse, onursal başkanımız da böyle bir açıklama yaptı, onlar Hatayspor’u seviyorlarsa, Hatay’ın yetiştirdiği evladıysa da 2 milyon Euro fazla versinler diye bir şey dedi. Yani bizim ağzımızdan Fenerbahçe’ye, Galatasaray’a, Beşiktaş’a bir güzellik yaparız diye bir şey söylenmedi.

'FENERBAHÇE ÖN PLANA ÇIKARILDI'

Maalesef bizim söylemediğimiz şeyler söylenmiş gibi kabul edilince bu sefer diğer taraftarlar tepki gösterdi. Böyle bir açıklamamız yok. Bize sorulan soru bu oyuncu Fenerbahçe’de, Galatasaray’da, Beşiktaş’ta olsa daha fazla eder miydi ? Evet ederdi. Daha çok Pazar ve tecrübeleri var. Bunları söylüyoruz ama Fenerbahçe ön plana çıkarıldı.' açıklamalarında bulundu.

'İNSAN AKLIYLA ALAY EDİYORLAR'

Süper Lig'in 32. haftasında oynanacak Galatasaray maçı öncesinde Boupendza'nın testinin pozitif çıkmasıyla ilgili konuşan Vardı; 'Şimdi de Galatasaray maçı öncesi bir sürü spekülasyon yapılıyor. Boupendza’nın testi negatif olmasına rağmen oynatılmaması için pozitif çıkarıldı gibi, insan aklıyla alay eden spekülasyonlar. Ancak maalesef sahada alıcısının çok olduğu bir sözü doğru gibi lanse ediyorlar. Bunlardan muzdarip durumdayız. Açıklamayı yapıyoruz ama artık korka korka yapıyoruz. Biz bir sürü emek veriyoruz. Hatay medeniyetler şehri, hoşgörü şehri. Biz bu hoşgörüyü herkese bulaştırmak istiyoruz. Seyir zevki vermek istiyoruz... 56 yıl sonra lige çıkmışız. Biz de Hatay takımını tanıtalım istiyoruz. 4 saatlik programlarda son yarım saat diğer takımlar konuşuluyor. Maalesef gündem olamıyorsunuz, ne yaparsanız yapın. Biz bu haberlerle değil oynadığımız oyunla gündeme gelmek istiyoruz. Hakemlerle, karşı rakiple oynamadan, sahada oynayan ve bu hakkını da sahada alan bir takım olgusu yaratmak istiyoruz. Demediğimiz şeyler ortaya çıkınca da üzülüyoruz açıkçası.

'BOUPENDZA TÜRKİYE'DE TEST YAPTIRMAK İSTİYOR'

Dün itibariyle bir açıklama yaptı Boupendza. Milli takımı yeni bitti zaten. Biz de oyuncumuzla görüştük. Oyuncumuz dedi ki ben de herhangi bir belirti yok. Daha önce geçirmişti biliyorsunuz. Ben Türkiye’ye gelip, Türkiye’de test yaptırmak istiyorum. Şimdi onun mücadelesini veriyoruz. Gelip Türkiye’de test yaptırıp böyle bir şey varsa kamuoyuna açıklarız, biliyorsunuz Türkiye’de 17 futbolcusunun korona olup açıklayan tek takımız. Bundan da gocunmayız. Varsa onda böyle bir durum açıklarız, yoksa da çıkar Galatasaray maçında topunu oynar. Bizim böyle bir oyuncumuzu oynatmama diye bir derdimiz olabilir mi ? Biz de şu an ilk 5’te olup Avrupa’ya gitmek için hedef koymuşuz. Böyle bir hedefimiz varken nasıl olur da böyle düşünceler olur anlayamıyoruz."(Milliyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER