"Henry imzayı atarsa Galatasaray şampiyon olur"

Sabah Gazetesi yazarlarından Levent Tüzemen, Süper Lig'de geride kalan 14 haftayı ve zirve yarışını değerlendirdi.

"Henry imzayı atarsa Galatasaray şampiyon olur"

Tüzemen'in değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde...

"GALATASARAY ONYEKURU'YU ALIRSA..."

Zirvede ilk kez 6 takım yarış halinde. Şampiyonluk yarışında sıkışık bir ortam var. Durum ikinci yarı belli olur. Ocak'ta nokta transfer yapacak kulüp şampiyonluk şansını yukarı çeker. Eğer Galatasaray, Onyekuru'yu alır, Falcao da sürekli oynar hale gelirse şampiyonluğu göğüsleyecek şansı yakalar.

"VAR HAKEMLER İKİYE AYRILIR"

VAR konusunda hâlâ istikrarlı bir düzelme yok. Galatasaray-Alanya maçında tüm Türkiye'nin Adem'e yapılan hareket için penaltı yorumuna karşılık VAR'da görev yapan Cüneyt Çakır, Halil Umut Meler'i nedense uyarmadı. VAR'da görev yapan hakemleri ikiye ayırıyorum, 1-Cesaretle kuralları uygulayanlar 2-Suya sabuna dokunmayanlar. Ligin ikinci yarısında VAR'a daha çok ihtiyaç olacaktır. MHK'nin mutlaka bir önlem alması gerekir.

"GALATASARAY VE FENERBAHÇE..."

Galatasaray ve Fenerbahçe seri galibiyetler alabilselerdi en tepede olurlardı. Beşiktaş ve Sivas, fikstür avantajlarını şanslı maçlar kazansa da iyi kullandılar. Trabzonspor, sakatları iyileştiğinde yine alkışı alan takım olur.

"TERİM, KADRO İSTİKRARI KURAMADI"

Kendi sisteminden vazgeçip oyuncuların bildiği sisteme dönen Abdullah Avcı, başarıyı da yakaladı. Fatih Terim, kadro istikrarını kuramadığı gibi dönüşü olmayan sakatlıklarla karşı karşıya kaldı ve lig, Avrupa atmosferinde Galatasaray'ı yönetirken zorlandı. Çünkü kulübe Terim'in elini güçlendirecek kalitede değildi. Ersun Yanal, her biri 11'de oynayabilecek oyunculara sahip olmasına rağmen maalesef rekabeti kuramadı.

Levent Tüzemen / Sabah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER