Herkesin aklında o soru: Şimdi ne olacak?

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in 'Görevimizin başındayız' sözleri ve mahkemeye gideceğini açıklamasının ardından kafalarda soru işaretleri oluştu. Seçim var mı, yok mu?

Herkesin aklında o soru: Şimdi ne olacak?

Herkes genel kurulda yaşanan ibrasızlık sonrası neler olacağını merak ediyordu. Başkan Mustafa Cengiz'in açıklamaları sonrasında da soru değişmedi: Şimdi ne olacak?

Cengiz ve ekibi tüzüğe göre henüz seçimle ilgili bir sinyal vermedi ama bir ay içerisinde bu anlamda karar alınması gerekiyor. Cengiz ve ekibinin konuyu mahkemeye taşıması hâlinde ise nasıl bir sonuçla karşılaşılacağı bilinmiyor!

Kendilerine haksızlık yapıldığını düşünen Cengiz ve ekibi, olaylardan şampiyonluk mücadelesi veren takımın etkilenmemesi için her şeyi yapmaya çalışacak.

Bu arada ay sonuna kadar ödenmesi gereken 71 milyon liralık bir para var.

CENGİZ, "GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ" DEDİ

Mustafa Cengiz ekibiyle beraber salona geldi ve kısa bir açıklama yaptı. Ve açıklamalar sırasında bir de pozisyon gösterildi.

Cengiz "Huzur ve bütünlük içinde başlayan genel kurul, aynı şekilde devam ederek bu tartışmaları yapmamalıydı. Fakat o şekilde olmadı. Yönetim süresinde mali anlamda başarılara imza attık. Mali başarının ardından yapılan idari reformların olduğuna hiç kuşku yoktur. Mali, sportif ve idari olarak nasıl gayret gösterdiğimizi bilirler. Camiamız için önemli olan mali başarının sürdürülebilmesi ve kritik döneme sahip şampiyonluklara yürüdüğümüz süreçte bu tartışmaların kulübümüze ve camiamıza vereceği zararların bilinci ile bütün kamuoyuna ve Galatasaray camiasına itidal çağrısı yapıyoruz" dedi.

Cengiz sonrasında "Yaptığımız sinerjinin şampiyonluğa yürüdüğümüz günlerde bu amaca özellikle yönlendirilmesini rica ediyorum. Bu bağlamda Galatasaray Başkanı olarak ben, bana oy veren vermeyen herkesin başkanıyım. Bu an itibarıyla Galatasaray menfaatleri ve Galatasaray değerlerinin korunması uğruna her şeyin yapılacağından, önlem alınacağında kimsenin endişesi olmasın. Biz görevimizin başındayız. Son genel kurulda haksız ve tartışmalı şekilde alınan kararlara karşı hukuki mücadelemize tüm alanlarda ve tüm boyutlarda girişecegiz ve sürdüreceğiz. Bütün Galatasaraylılar müsterih olsun. Emanetiniz emin ellerde" diye konuştu. (Türkiye Gazetesi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER