Herkesin sorduğu soru; "Tepkiyi hangisi anladı?"

Sabah gazetesi köşe yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın Real Madrid ile oynadığı karşılaşmayı değerlendirdi. İşte o yazı;

Herkesin sorduğu soru; "Tepkiyi hangisi anladı?"

TEPKİYİ HANGİ OYUNCU ANLADI?

Nagatomo'nun hatalı pası sonrası Benzema'nın skoru 4-0'a getiren golünün ardından Galatasaray taraftarı, "Sabrımız taşıyor. Adam gibi oynayın" diye uzun süre tezahürat yaptı. 14 dakikada 3 gol yiyen Galatasaray'da bu tepkiyi hangi oyuncu anladı?

HEPSİ YABANCI OLURSA; HEZİMET OLUR!

Eğer bir takımı tamamen yabancı oyunculara teslim edersen sonuç "Hezimet, Utanç ve Rezalet" olur.

GEÇMİŞTE GERİDEN GELİP YENDİ

Galatasaray geçmişte tam iki kez çeyrek finalde İstanbul'da Real Madrid'i geriden gelip 3-2'lik skorlarla yendi.

"YERLİ VE MİLLİ, İSYAN EDEN" OYUNCULAR VARDI

Zaferlere imza atan Galatasaray takımlarında Bülent Korkmaz, Ümit Davala, Ergün Penbe, Okan Buruk, Suat Kaya, Hasan Şaş, Gökhan Zan, Semih kaya, Hamit Altıntop, Selçuk İnan ve Umut Bulut gibi sonuca isyan edecek, sahaya yüreğini bırakacak "Yerli ve Milli" oyuncular vardı.

"GALATASARAY'IN BİR HİS TAKIMI OLDUĞUNU..."

Yerli oyuncular yabancılara Galatasaray'ın bir his takımı olduğunu, bir halatı hep birlikte çekmeyi, birlikte üzülmeyi hep birlikte sevinmeyi öğretirlerdi. Galatasaray daha önce de Real Madrid'e farklı kaybetti.

'AİDİYET DUYGUSU OLMAYAN OYUNCULARLA HEZİMET...'

Bu yenilgilerde asla bu kadar ciddiyetsiz, ruhsuz, disiplinsiz ve gamsız oynamadı. Galatasaray'ın ruhundan yerli oyuncu kültürünü çıkarıp yabancı kültürüne teslim olursan Real Madrid karşısında "Aidiyet duygusu" olmayan yabancı oyuncularla bu duygusuzluğu, teslimiyetçiliği ve rezaleti yaşarsın.

"TERİM'İN KADRO MÜHENDİSLİĞİ İFLAS ETİ"

Real Madrid maçı Fatih Terim'in yabancıya dayalı kadro mühendisliğinin iflas ettiğinin belgesidir. Ligde de yaşanan sıkıntıların temelinde zihinlerinde "Galatasaraylılık ruhunu" barındırmayan yabancı oyuncuların sorumsuzluğu vardır.

TERİM, YERLİ OYUNCULARA KUCAK AÇMALI

Çünkü yabancılar ağır yenilgileri doğal karşılayıp "Skor" olarak değerlendirir. Yerli oyuncuları ağır skorlar derin bir üzüntüye sokar. "Bu ülkeye birçok oyuncu yetiştirdim" diyen Fatih Terim teslimiyetçi ruhla gelen hezimet sonrası artık Galatasaray yabancıya dayalı anlayıştan çark edip yerli oyunculara kucak açmalı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cevdet Bağır
Cevdet Bağır - 3 yıl Önce

Haklısınız Sn. Tüzemen.

SIRADAKİ HABER