"Hiç düşünmeden satarım"

beIN Sports Haber'de yayınlanan "beIN Manşet" programının yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

"Hiç düşünmeden satarım"

Demirkol'un değerlendirmelerinden öne çıkanlar şöyle:

"Terim silmez ama oynatmaz"

"Serdar Aziz konusunda aklıma yatmayan şeyler var. Bir oyuncu neden böyle bir şey yapar? Tur tarihleri mi öyle? Uçaklarda yer mi yok, 1 gün sonra? Bir oyuncu saçma sapan bir şey için neden risk alır? Serdar’ın bunu anlatması lazım. Mesela, 'Inter’den teklif aldım. Galatasaray’dan nasılsa ayrılıyorum' gibi bir şey mi? Haber yanlış demiyorum. Fatih Hoca’ya yapılmaz bu. Terim, silmez ama tutar oynatmaz. Bu tip durumlarda 'Şuram çekiyor, buram çekiyor' deyip kaçan oyuncuları haftalarca oynatmadığını biliyoruz. Hoca bunları yapar ama bugünün şartları finansal olarak çok farklı. Serdar’ın açıklaması bana yeterli gelmedi. Mantıksız çünkü ya da Ozan'ı daha da iyi mi çıkarmaya çalışıyor?"

"Yönetime transfer baskısı yapabilen bir tek Fatih Terim var"

"Fatih Terim, transfer konusunda net mesaj vermişti. Türkiye’deki teknik direktörler içinde yönetime, 'Yapacaksınız ağabey' diyen tek teknik direktördür. Ersun Yanal, Ünal Karaman öyle şeyler söylemiyor. Mesela; Ünal Karaman’ın maaşını versen santrafor alamazsın. Hepsi için geçerli. Ankaragücü’nde İsmail Kartal, 'Maaşları ödeyin' dedi, görevden alındı. Herkes frene basıyor. 'Bu transfer yapılacak' diyen bir tek Fatih Terim var. Durum çok kolay değil. Feghouli’yi şu anda satabilir misin? Son 2-3 haftalık performansıyla bu mümkün değil. Şampiyonlar Ligi maçları döneminde fit değildi ama şu anda Galatasaray’ın en değerli oyuncusu. 2-3 haftadır sergilediği performansın denginde bir oyuncuyu transfer etmen de mümkün değil."

"Emre Akbaba'yı riske etmenin anlamı yok"

"Emre Akbaba’yı şu anda, 'Ligin ilk yarısındaki en etkili performans sergileyen oyuncu' olarak konuşabilirdik. İlk yarının karmasında görürdük. Galatasaray adına da birkaç puan fark ederdi. Emre bu seneyi bitirdi. 2-3 maçta katkı verecek diye kariyerini riske etmenin anlamı yok. Sakatlığı nüksetmesin, önümüzdeki sezon dönsün. Emre Akbaba konusuna bu şekilde bakmak gerek.

"Rodrigues'i düşünmeden satardım"

"Belhanda ve Feghouli eğer son maçlardaki gibi oynayacaksa satmam. Yöneticilik ve teknik adamlık, böyle kararları verme sanatıdır. Galatasaray’da düşünmeden satacağım isim Garry Rodrigues olur. O olmadan bir planın var. Onyekuru’yu satamayacaksın. Satabilecek oyuncun Rodrigues. Rodrigues kötü bir oyuncu demiyorum. Belhanda ve Feghouli konusunda Terim’in kararı önemli."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 03:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER