İdmanda uçuyor, maçta şaşırtıyor!

Galatasaray'da son haftalarda en çok sorgulanan konulardan biri Emre Akbaba'nın ilk 11'de başlatılması. Bu konuda Fatih Terim'e eleştiriler gelse de tecrübeli teknik adamın yaptığı sadece "Adil seçimi" uygulamak. Öte yandan, Emre Akbaba'nın antrenmanda gösterdiği performans ile maç performansı arasındaki fark ise şaşkınlık yaratıyor. Yaşanan bu durum, Galatasaray'ın eski futbolcusu Aydın Yılmaz'ı akıllara getiriyor.

İdmanda uçuyor, maçta şaşırtıyor!

Galatasaray, Kayserispor ve Çaykur Rizespor maçlarına çift santrforla çıkmıştı. Kayseri deplasmanında gülen Cimbom, evinde Rize'ye mağlup olmuştu. Bu mağlubiyetten sonra birçok kişi faturayı Fatih Terim'e, çift santrfor ve de Emre Akbaba tercihine kesmişti. Ancak Terim özellikle Emre Akbaba tercihini milli futbolcunun yüksek antrenman performansına dayanarak yaptı, yani adil davrandı. Antrenmanlarda muhteşem bir performans sergileyen Emre Akbaba, formayı kaptı.

Uyardı ve golü attı

Florya'daki çalışmalarda üstün başarısı sebebiyle Emre Akbaba'yı sahaya süren Fatih Terim, Çaykur Rizespor maçında tecrübeli oyuncuya sıkça uyarılar yapmaya başladı. Çünkü, sahadaki Emre ne antrenmanlardaki Emre'ydi, ne de hocanın isteklerini yerine getirebiliyordu. Terim, uyarısını biraz daha artırınca, Emre kısa bir süre kendine geldi ve o muhteşem füzeyi Rize ağlarına yolladı. Fatih Terim, Emre'nin de "Aydın Yılmaz sendromu" yaşamasını istemiyor.

Aydın Yılmaz da böyleydi

Galatasaray'da, altyapıdan A Takıma kazandırılan Aydın Yılmaz da Emre Akbaba gibi antrenmanlarda şov yapıp, maçta benzer performansları gösteremiyordu. Fatih Terim, Emre Akbaba'nın da Aydın gibi yeteneğinin heba olmasının önüne geçmek istiyor.

Sözleşme beklemede

Sarı-kırmızılılar'da, sezon sonu sözleşmesi sona erecek Emre Akbaba ile yeni kontrat henüz imzalanmadı. Emre'nin sözleşmesi şu an için beklemede. Son karar, yapılacak istişareler sonrası verilecek.(Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2021, 04:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER