"İki gündür Terim’in oyuncusuna bunları dediği lafları dolaşıyor, bu tamamen yalandır"

Milliyet Gazetesi Spor Yazarı Osman Şenher, Galatasaray'ın gündemini değerlendirdi.

"İki gündür Terim’in oyuncusuna bunları dediği lafları dolaşıyor, bu tamamen yalandır"

Galatasaray taraftarı panikte. Satılan futbolculara kimsenin bir şey söylediği yok. Ama Süper Lig’in ilk yarısını golcüsüz oynaması, daha doğrusu Eren’in beklenen performansı gösterememesi sadece taraftarda değil, Fatih hocada da sıkıntı yarattı.

Yalan yok, 31 Ağustos’a kadar iyi bir santrfor transfer edilmiş olsaydı, bugün Şampiyonlar Ligi’ne devam ediliyor olacaktı. Süper Lig’de de eminim farklı yerlerde olabilirdi Galatasaray. Ozan Kabak’ın gidişine herkes saygı gösteriyor. Yalnız bir gerçek var, bu tamamen Fatih Terim’in başarısıdır. Üç ay önce birisi gelip ‘devre arasında Ozan 12 milyon euroya satılacak’ deseydi herhalde ‘aklını kaçırmışsın’ derdim. Hiç kimse bu transferden kendine prim çıkarmasın. Bu tamamen hocanın eseridir. Bana sorarsanız satılmasını da hiç istemedi hoca. Ama para sıkıntısı bazen kulüpleri çaresiz bırakabiliyor. Rodrigues de kulüp maddi olarak rahatlasın diye Al-Ittihad’a gönderildi. Bunlar yapılırken Serdar Aziz ve Eren Derdiyok problemlerinin de bir an önce çözülmesi lazım. Kulübün zarar görmemesi için bu iki oyuncuya olan paraların ödenmesi ya da uygun bir fiyata satılıp bu defterin kapanması gerekir. Kapanmazsa ne olur? Paralarını alamazlarsa UEFA, kendilerini serbest bırakabilir. Bunun da hiçbir şey önüne geçemez.

Her şeyden önemlisi taraftar golcülerle yatıyor, golcülerle kalkıyor. Ozan ve Rodrigues’ten kulübün kasasına 20 milyon euro para girecek. Bu takım gerçek gücünü santraforsuz sahaya koyamıyor. Bütün futbolcular ayaklarına top geldiği zaman Gomis’te olduğu gibi pas vermek için golcü arıyorlar. Bu da olmayınca takımın futbolu bozuluyor. Dilerim transferin son günü olan 31 Ocak’a kadar golcü sorunu halledilir.

Belhanda, hocasının ‘sana ihtiyacım var’ demesiyle Suudi Arabistan’a gitmedi. İki gündür Fatih Terim’in, oyuncusuna ‘Sen gitme. Sana 500 bin euro fazladan para verelim’ dediği lafları dolaşıyor. Bu tamamen yalandır. Kesinlikle öyle bir şey yok. Ne Fatih hoca, Belhanda’ya böyle bir şey söyledi, ne de Faslı futbolcu ekstra bir para istedi.

Galatasaray’da uçurum büyüyor

Şu anda kulüpte birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan zaman. Peki bu oluyor mu? Kesinlikle hayır. Her zaman söylüyorum, lise Galatasaray’ın onurudur. O kültür yuvasında yetişen değerli insanlar var ve kulübe büyük yardımları oluyor. Ama bir de ‘liseci’ dediğimiz bir grup kulübü bölmek için uçurumu her geçen gün büyütüyorlar ve buna maalesef ‘dur’ diyen bir kişi çıkmıyor.

Hatta bu grubu destekleyen büyüklerimiz bile var. Bu nasıl Galatasaraylılık bilemiyorum. 139 kişi sahte imzayla kulübe üye olmak için müracaat ediyor. Sicil Kurulu Başkanı, Galatasaray Lisesi’nden mezun olmuş Selçuk Erdoğmuş ve Enis Boeno... Bu sahtekarlığı ortaya çıkarıyorlar ve yapılan başvuruları kabul etmiyor. Daha sonra Başkan Mustafa Cengiz, bu 139 gence ‘Gelip kendiniz başvurun, sizi üye yapacağım’ diyor. Fakat bu gençlerin akıl hocası pozisyonundaki isimler olay çıksın diye başkanın çağrısının reddedilmesini sağlıyorlar. Ardından da cemiyet toplanıyor. Mazisi pırıl pırıl olan, kesinlikle kulüpten ne matbaa işlerinden, ne bilekliklerden hiçbir menfaati olmayan sicil kurulu başkanına, cemiyetten bir sene men cezası veriyorlar. Sicil Kurulu Başkanı Erdoğmuş, tüzüğün emrettiği şekilde hareket etti diye bu cezayı alıyor.

Sonuçta bu zihniyet Galatasaray’ı bölmek için, uçurumu büyütmek için her şeyi yapıyorlar. Ama şunu unutmasınlar o uçurumun içine ilk olarak kendileri düşecek. Benden söylemesi...

Osman Şenher / Milliyet 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2019, 02:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER