İmparator, Benfca karşısında hedefi belirledi: ''Golü erken at, strese sok!''

Benfica karşısında atılacak erken golün, genç oyunculardan kurulu rakibini paniğe sokabileceğini düşünen Fatih Terim, Galatasaraylı oyunculardan şok bir baskıyla maça başlamalarını istedi.

İmparator, Benfca karşısında hedefi belirledi: ''Golü erken at, strese sok!''

Cim-Bom’un bugünkü oyun stratejisi erken gol bulmak üzerine olacak. Tur için en az 2 gol atmak zorunda olan sarı-kırmızılıların maça şok bir baskı ile başlayacağı ifade edildi. Buna göre sarı-kırmızılılarda ilk hedef, soyunma odasına önde gitmek...

Fatih Terim ve ekibi, oyuncularına sürekli olarak Benfica’yı yenebileceklerini anlatırken, öne geçmelerinin rakibi strese sokacağı görüşünü paylaştı. Erken gelecek golün Benfica’yı strese sokacağına vurgu yapan sarı-kırmızılı teknik heyet, bu konuda rakibin gençliğinden ve tecrübesizliğinden faydalanmayı hesaplıyor.

Cim-Bom’da Belhanda ve Feghouli gibi isimlerin formu ümitleri artırırken, Diagne’den de bu maçla beraber performans artışı bekleniyor. Ligin ilk yarısında gollerini sıralayan Senegalli santrforun UEFA Avrupa Ligi’nde patlama yapmasını uman Galatasaraylılar, kanat oyuncularından da Diagne’yi beslemelerini istedi. Özellikle 2. Başkan Abdurrahim Albayrak, Diagne ile yakından ilgilenerek kendisine güvendiklerini her fırsatta dile getiriyor. Onu moral olarak yukarı taşımak isteyen sarı-kırmızılı yönetici, takımdaki diğer oyunculara da adeta baba şefkati gösteriyor. (Milliyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER