İmparator, kupalardan bıkmıyor!

On dokuz yıldır Türkiye Kupası’nı kazanamayan Galatasaray’ın tecrübeli hocası bu sezon çifte şampiyonluk istiyor. Fatih Terim oyuncularına “Yedi maçı da kazanıp iki kupayı da alalım” diyor.

İmparator, kupalardan bıkmıyor!

Türkiye’nin en çok şampiyonluk yaşayan teknik direktörü Fatih Terim, kendisinin 8, Galatasaray’ın da 22’nci şampiyonluğu için gece gündüz çalışıyor.

Kalan beş maçı âdeta her saniye yaşayan tecrübeli teknik direktör, Türkiye Kupası’na da kafayı takmış durumda. Bugün yarı finalde Yeni Malatyaspor karşısında kaza yaşamak istemeyen Terim, lig şampiyonluğuyla beraber çifte zaferin peşinde...

Tecrübeli çalıştırıcının kupa hırsının altında 1996-2000 dönemindeki “Biz her kupaya talibiz” felsefesi yatıyor. O muhteşem dört senelik dönemde Avrupa Kupası da dâhil 12 kupa kaldıran Terim, son Türkiye Kupası’nı ise 2000 yılında kazanmıştı.

Üçüncü zaferi için

Galatasaray’da teknik direktör olarak ikinci döneminde şampiyonluk yaşayamayan ve kupa da kaldıramayan Fatih Terim, üçüncü döneminde ise şampiyonlukların yanına Süper Kupa’yı eklerken yine Türkiye Kupası zaferi yaşamamıştı.

Geçen sezon ise Türkiye Kupası’nda Akhisar’a elenen sarı-kırmızılılarda teknik direktör Fatih Terim, Türkiye Kupası hasretini 20 yıla çıkarmadan sonlandırmak istiyor. Galatasaray’da daha önce teknik direktör olarak iki defa Türkiye Kupası kazanan Terim, üçüncü zaferine bu yıl imza atmak istiyor.

Terim oyuncularını “Önümüzdeki yedi maçı da kazanalım, bu sezonu çifte kupayla taçlandıralım” diyerek motive ediyor. (Türkiye gazetesi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER