İmparator'un 5 yıldaki 5 büyük planı

Türkiye’de ''İmparator'' İtalya’da ''Grande'' diye tanınan Fatih Terim en kısa zamanda, Galatasaray ile 5 yıllık sözleşme imzalayacak. Tecrübeli teknik adamın kafasında 5 yıllık planlar ise hazır.

İmparator'un 5 yıldaki 5 büyük planı

Galatasaray’da görev yaptığı 10’uncu sezonda 8’nci kez şampiyon olmaya hazırlanan tecrübeli teknik adamın kafasındaki planlardan yakınlarıyla paylaştığı bazıları…

* 5 yılda en az 3 şampiyonluk!

Terim’e göre önümüzdeki 5 sezonda en az 3 kez şampiyon olmaları gerek. Böylece Şampiyonlar Ligine direkt katılım hakkı yakalayarak kulübün finansal bütçesine yardım edilecek.

* Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu!

Kulüp antrenörlüğü kariyerinde kazanamadığı tek kupanın Şampiyonlar Ligi olduğuna inanan tecrübeli teknik adam, jübilesini en büyük kupayla yapmak istiyor.

* Takıma 1 ila 3 genç oyuncu monte…

Ünal Aysal döneminde kurduğu alt yapıdan çıkan Ozan Kabak’ı A takıma alan Terim’in hedefi her sezon en az 1 genç oyuncuyu alt yapıdan alarak A takım oyuncusu yapmak.

* Her sezon yükselen oranda satış…

Bu sezon 30 milyon euro’luk satış yapan G.Saray’da Terim’in hedefi bu rakamı her sene yükseltmek. 5’nci yılın sonunda ise futbolcu satışından kasaya 150 milyon euro sokmak.

* Yaş ortalamasının 25’e çekilmesi

Her sene alt yapıdan 1 ila 3 oyuncuyu A takıma katmak isteyen Terim, önümüzdeki dönemde transfer yaparken Onyekuru, Marcao ve Luyindama gibi gençlerin alınmasına dikkat edecek. (Fotospor)

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER