İmparator'un sesini duyun!

Galatasaray Başkanı Cengiz’in, “Bizim önümüze transfer gelmedi” dediğinden iki hafta sonra Terim’den karşı açıklama geldi. Terim, “Listeyi yaklaşık iki ay önce idari ve sportif işlerle ilgilenen arkadaşlarımıza teslim ettik” deyip topu yeniden Mustafa Cengiz’e attı.

İmparator'un sesini duyun!

Ara transfer geldi, Galatasaray’da devam etmeyecek isimler netleşti, teknik direktör Fatih Terim de söylemesi gerektiği şeyleri sosyal medya aracılığıyla kamuoyuna iletti.

Serdar Aziz ve Eren Derdiyok ile ilgili konuların üzerini örttüğü diğer açıklamaları oldukça ilgi çekiciydi. Oradaki cümleler, resmen başkan Mustafa Cengiz’e mesaj niteliğindeydi.

Başkan Cengiz, henüz 10 gün önce Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada, “Ara dönemde olabilecek en iyi transferleri, en iyi maliyetlerle yapmamız gerekiyor. Satmadan alamama durumu var. Böyle söyleyince taraftar feryat ediyor ama bu bir gerçek. Biz Galatasaray’ın geleceğini popülizm adına yok edemeyiz. Transfer tümüyle teknik heyetimize bağlı. Teknik heyetin tespit ettiği isimler imza için önümüze geldiğinde, kesinlikle ‘hayır’ demeyiz. Bütün mesele, seçtikleri isimlerin doğru oyuncular olması ki bu da izafi” demiş ve şöyle devam etmişti:

“Bazen insanın yaşamında üst üste terslik olabiliyor. Bizim önümüze transfer gelmedi. Bunu suçlama adına söylemiyorum. Yani, ‘Teknik heyet bize imza getirmedi, biz alamadık’ gibi bir şey demiyorum. Taraftarımız şuna inansın, hem teknik heyetimiz hem de biz çok iyi niyetle çalıştık ama maalesef planlarımız tutmadı.”

"Bazen ne yapabilirim"

Cengiz’in bu açıklamalarının yapıldığı gün Terim, twitterdan, “What can I do sometimes (Bazen ne yapabilirim)” demiş ve bu Mustafa Cengiz’e cevap sayılmıştı. Ancak Terim’in yanıtı önceki gün geldi.

Fatih Hoca, “Sezon başlamadan takımımızın mevcut kadrosu ile ihtiyaçlarımızı, yedeklerimizi ve hatta jokerlerimizi çalışmıştık. Sezon başladıktan sonra da günlerce, gecelerce çalışarak bir liste hazırladık. Bu oluşturduğumuz listede belirlediğimiz isimleri süreç boyunca takımlarında izlemeye devam ettik. Bu isimlerden oluşan listeyi de yaklaşık iki ay önce idari ve sportif işlerle ilgilenen arkadaşlarımıza teslim ettik” ifadelerini kullandı. (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 02:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER