Infantino'dan Fatih Terim'in VAR tepkisine yanıt!

FIFA Başkanı Gianni Infantino, FIFA Futbol Zirvesi'nde açıklamalarda bulundu.

Infantino'dan Fatih Terim'in VAR tepkisine yanıt!

Infantino'nun Shangri-La Bosphorus Oteli'nde düzenlenen basın toplantısından öne çıkanlar şöyle:

"Türk kulüplerinin FIFA'da çok fazla dosyası var, bu konuda ne düşünüyorsunuz? 3 Temmuz sürecinde UEFA'da görev alıyordunuz. O süreçle ilgili bir pişmanlığınız var mı?" sorusuna Infantino, "Herhangi bir pişmanlık söz konusu değil. Sonuçta bağımsız kurullardan bahsediyoruz. Burada bir tek üzüntümüz şu olabilir. Bütün bu işlerden para kazanan sadece avukatlar. Sadece Türkiye'den değil bir çok ülkenin dosyaları var, sorunlar var. Finansal Fair play kurallarının devreye girmesiyle bir takım değişiklikler oldu. Kulüpler artık imkanları dahilinde transferi sürdürmeleri gerekiyor. Türkiye'deki durum artık iyileşiyor." dedi.

"Katar'da yapılması planlanan Dünya Kupası'nın bazı maçlarının Türkiye'de oynanması durumu olabilir mi?" sorusuna ise, "Türkiye, coğrafi olarak Katar'a yakın olmadığı için burada maç oynanması çok mümkün değil" cevabını verdi.

Infantino'ya "Galatasaray - Benfica maçında önemli bir hakem hatası oldu. UEFA Avrupa Ligi'nde VAR sistemi kullanıyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?" sorusu soruldu.

"50 ülkede VAR sistemi kullanıyor. Yavaş yavaş ilerliyoruz. UEFA Avrupa Ligi'nde VAR sisteminin kullanılıp kullanılmayacağına UEFA karar verir. Biz FIFA olarak VAR'a çok inanıyoruz" diye yanıtladı. (Hürriyet)

FATİH TERİM NELER DEMİŞTİ?

"Devre sonuna kadar toparlar gibi olduk. Golü de bulduk ikinci yarıda. Golden sonra tempomuzu arttırdık ama sefer travma yaratacak başka bir gol yedik. Buralarda bu hataları yapıp golleri yerseniz altından kalmak zor olur. Golden sonra baya düştük. O hata etki yaptı. Pozisyona yakın bazı şeyler var ama net değildi. Pozisyonun da penaltı olduğunu zannetmiyorum. UEFA Kupası'na üvey evlatlık yapıyor. Diğer yanda VAR var, burada yok."

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 22:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER