İrfan Can Kahveci hakkında dikkat çeken açıklama! "İrfan Can’ın aklı varsa..."

Türk futbolunun deneyimli teknik direktörlerinden Ümit Özat, Galatasaray'ın transfer gündeminde yer alan eski öğrencisi İrfan Can Kahveci hakkında değerlendirmelerde bulundu.

İrfan Can Kahveci hakkında dikkat çeken açıklama! "İrfan Can’ın aklı varsa..."

İrfan Can Kahveci için Galatasaray’ın net bir isteği vardı ama Fenerbahçe de resmen İrfan için talip oldu. Başakşehir’in isteği 10 milyon Euro ve bir sonraki satıştan yüzde 20 pay. İrfan’ın transferinin sonuçlanacağını düşünüyor musunuz transfer gerçekleşirse sizce hangi takıma daha yakın?

İrfan Can Kahveci Gençlerbirliği’nden benim oyuncum, Ahmet Çalık’ı Galatasaray’a İrfan’ı Başakşehir’e gönderdik o zaman. Doğru tercihi İrfan yaptı. Belki Ahmet de Başakşehir’e gitse bugün daha farklı olabilirdi ama Ahmet hep Galatasaraylı olduğunu söylüyordu. Ondan Galatasaray’a gitti. İrfan Can’ın aklı varsa demeyim ama onun yerinde olsam bir dakika durmam yurt dışına giderim. Yurt dışından teklif yoksa bir şey diyemem ama yurt dışında kalburüstü takımları analiz ettiğimizde Fransa’da Saint Etienne bile istese oraya giderim. Real Sociedad veya Hoffenheim istese yine oralara giderim. Buralara her zaman dönebilirsin ama her şey İrfan’ın elinde değil Başakşehir de para kazanmak istiyor.

Her fırsatta Fatih Terim’in deneyimine ve başarısına dikkat çeken birisiniz, Fenerbahçe kadro olarak güçlenmeye devam ediyor, Beşiktaş çok formda. 2 ezeli rakibe karşı Fatih Terim elindeki kadroyla sizce sonuna kadar şampiyonluk yarışında olabilecek mi?

Galatasaray’daki oyuncuların 3-4 senedir birlikte oynuyor olması şans ancak kadro kalitesi açısından üç büyükler içinde en zayıf olanı Galatasaray. Oyuncu kalitesi açısından en iyisi Fenerbahçe ama takım oyunu açısından daha farklı olur. Düşünsenize Mesut Özil’in Galatasaray’da olduğunu, Fenerbahçe’ye yapacağı katkıdan daha fazlasını yapar. Galatasaray’ın kadrosu eskiden başarılı olduğu kadroların çok altında. O yüzden Fatih hocanın işi kolay değil.

Fenerbahçe – Galatasaray derbisinde hangi takımı daha önde görüyorsunuz?

Artık taraftar olmadığı için deplasman diye bir şey kalmadı, mutlaka Galatasaray da transfer yapacaktır. Fenerbahçe takım savunması olarak çok güçlü değil rahat pozisyona girebilir ama her takıma da pozisyon verebilecek bir oyun anlayışına sahip. Öyle bir yerde duruyordu ya çok keskin bir çıkış ya da bir düşüş olabilir ama bu grup oynadıkça daha da verimli olacaktır. Mesut’un rolü çok önemli. Derbide 10-15 dakika veya ilk 11 fark etmez mutlaka süre alacaktır.

İlk yarının en iyi 11’ini kurmanızı istesem nasıl bir kadro çıkarırsınız?

(4-4-2) Uğurcan Çakır – Rosier – Caulker – Marcao – Caner Erkin – Gustavo – Taylan Antalyalı– Ghezzal – Pelkas – Nwakeme– Abubakar

(Hürriyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER