İstanbul Sözleşmesi için Galatasaraylı yöneticiden mesaj

Galatasaray yönetimi, İstanbul Sözleşmesi'nin iptaliyle ilgili bir açıklama yapmayınca, sarı-kırmızılı üyeler imza toplamaya başladı. Yönetici Emre Erdoğan, bireysel olarak "İstanbul Sözleşmesi yaşatır" paylaşımında bulundu. İşte detaylar...

İstanbul Sözleşmesi için Galatasaraylı yöneticiden mesaj

Kadınlara yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi ve bununla mücadeleye ilişkin olan İstanbul Sözleşmesi'nin iptaliyle ilgili tartışmalar devam ediyor.

Bu konuda spor kulübü olarak Eczacıbaşı ve Fenerbahçe'nin ardından Darüşşafaka Basketbol da açıklama yaparken, Galatasaray yönetimi herhangi bir paylaşımda bulunmadı.

Galatasaray yönetiminin bu tutumu karşısında, sarı-kırmızılı kulübün üyeleri imza çalışması başlattı.

Galatasaray üyeleri, çağrı yaparak sicil numaralarıyla katılım olduğunu belirtip, İstanbul Sözleşmesi'nin iptaliyle ilgili bir açıklama yapmaya hazırlanıyor.

Şu ana kadar katılımın 100 üyeyi aştığı bildirildi. Katılım tamamlandıktan sonra sicil numaralarıyla bir gazeteye ilan verilecek.

Yönetici bireysel açıklama yaptı

Galatasaray yönetimi kurumsal olarak bir açıklama yapmazken, sarı-kırmızılı yönetimde şu an aktif yönetici olan Prof. Dr. Emre Erdoğan kişisel twitter hesabından paylaşım yaptı.

Emre Erdoğan, “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” görseli ve hashtagiyle tweet attı.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 00:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER