"İstanbul'un yarısı beni vurmak istiyor"

Graeme Souness, İskoç basınına Rangers'a transfer ettirdiği ilk Katolik oyuncu Mo Johnston'ı ve Fenerbahçe derbisinde yaşadıklarını anlattı.

"İstanbul'un yarısı beni vurmak istiyor"

Futbol dünyasının sivri dilli isimlerinden Graeme Souness, verdiği özel röportajında Rangers tarihinin ilk Katolik oyuncu transferi olan Mo Johntson'un alınışını ve Galatasaray'ı çalıştırırken Fenerbahçe derbisinde yaşadıklarını anlattı.

1992 yılında üç kez kalbinden operasyon geçiren Graeme Souness, 1995'de Fenerbahçe derbisinde yaşadıklarını anlatırken ''Bir Fenerbahçe yöneticisi benim için 'sakat' demişti. Maç bitince bayrak elime geçti. Orta sahaya doğru koşmaya başladım. İçimden 'Sana sakat neymiş göstereceğim' diye düşünüyordum. Sahanın ortasına gittim. Bayrağı toprağa saplamak için iki kez uğraştım. Üçüncüde başardım. Daha sonra fark ettim ki, yaptığım çok da akıllıca bir hareket değildi. Fenerbahçe taraftarı çitlere tırmanmaya çalışıyordu. Koşarak polis kalkanlarından geçtim. Para ve çakmak yağıyordu. Tünele girdim. Soyunma odasına yöneticiler de geldi. Hayatımda hiç bu kadar bıyıklı adam öpmemiştim. Bazılarının gözlerinde yaş vardı. Bugün bile İstanbul'un bir yarısı beni vurmak istiyor. Bir yarısı ise beni çok seviyor'' şeklinde konuştu.

Mo Johnston transferiyle ilgili konuşan Souness, ''İster beğensinler ister beğenmesinler o zaman için doğru bir transferdi. Daha 19 yaşında bir oyuncudan bahsediyoruz. Bu tür yasaklar karanlık çağara aitti. Tam 116 yıl, bir Katolik oyuncunun transfer edilmemesi, bu çok saçma'' ifadelerini kullandı. (Sporx)

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 02:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER