İşte Fatih Terim mucizesi!

Beşiktaş’ı yenen Galatasaray 22’nci şampiyonluğa koşuyor... 1-1 biten Erzurumspor maçından sonra 8 değil 18 puanlık farkın bile kapanabileceğini iddia eden Fatih Terim, bunu önce oyuncularına inandırdı. Sonradan her şey çorap söküğü gibi geldi.

İşte Fatih Terim mucizesi!

İşte Terim’in bu süreçte yaptığı psikolojik hamleler:

* Stres fazla olunca yaşanan zihin ve beden arasındaki düşünme sürecinin bozulmasını ortadan kaldırdı. Beşiktaş maçından önce sürpriz idmanı basın mensuplarına açtı. Fenerbahçe’nin açıklamasıyla dalga geçtirdi. beIN Sports’un dağıttığı ödülleri alaya aldı.

* Kendini kontrol etme, sakin, mantıklı ve sabırlı davranma özelliklerini korudu. Basın mensuplarına hakem sordurmadı. Kimseyi rahatsız edecek açıklamalar yapmadı. Konyaspor maçından sonra Mete Kalkavan’a inanılmaz şekilde kibar itiraz etti.

* Telaş ve panik duygusunu ortadan kaldırdı. Futbolcularına ayaklarını kontrol etmeyi unutmamalarını söyledi. Futboluna inandığı Diagne’den vazgeçmedi. Belhanda’yı yedirmedi. En kritik maçlarda en güvendiği isimler Linnes ve Ndiaye’yi tribüne yollayabildi.

* Galatasaray seyircisinin aradaki fark yüzünden takınacağı tavırın kendilerine destek olacağı konusunda oyuncularına güven verdi. Taraftar umudunu hiç yitirmedi. Sürekli destek verdi. Taraftarın sildiği Sinan Gümüş’ü aforoz etti.

* Camiayı ''ne olursa olsun şampiyon olacaksınız'' sözlerinden uzak tuttu. ''Siz bize güvenin. Biz vazgeçmeyeceğiz'' dedi. (Fotospor)

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER