İşte Galatasaray'da merak edilen o gençler!

"Bundan sonra 17-18 yaşındaki gençleri sahada görebilirsiniz" diyen Fatih Terim, sarı kırmızılıların altın jeneresyonunu işaret etmişti. "Buradayız hocam" mesajı verdiler. Brugge maçında da kadroya girdiler. İşte o gençler...

İşte Galatasaray'da merak edilen o gençler!

İşte Galatasaray'da merak edilen o gençler!

IŞIK KAAN ARSLAN (18)

Özellikle hava toplarındaki hakimiyetiyle dikkat çeken Işık Kaan Arslan, Fatih Terim ve teknik heyet tarafından da beğenildi. Tecrübeli çalıştırıcının genç oyuncuyu yakından takip edeceği ve yeni sezonda kadroda şans vereceği belirtildi. Brugge maçında da kadroda yer aldı.

ERENCAN YARDIMCI (17)

Fatih Terim'in sezon başında sık sık denediği Erencan hücum hattında önemli bir alternatif olabilir, gelişimini sürdürüyor. Erencan Brugge maçında sonradan oyuna girdi.

EMİN BAYRAM (16)

Emin Bayram, 2 Nisan 2003 İstanbul doğumlu. 2018 yılında, henüz 15 yaşındayken Galatasaray'ın alt yapısına dahil olan Emin Bayram, 2019 yılında U17'ye geçiş yaptı. Brugge maçında da yedekler arasında yer aldı. 16 yaşındaki oyuncu savunmanın ortasında görev alıyor.

GÖKAY GÜNEY (20)

Gökay Güney, 19 Mayıs 1999 doğumlu. Gökay, defansif orta saha, merkez orta saha ve stoper mevkilerinde oynayabiliyor. Gökay Güney, pas yeteneği ve oyun görüşü ortalamanın oldukça üstünde olan bir oyuncu. Uzun mesafe pasları denemekten çekinmiyor. Merkez orta saha kökenli oyuncu, geriden oyun kurmadaki başarısı ve pozisyon bilgisi ile 'pasör stoper' rolü içinde gayet ideal bir aday.  Brugge maçında yedekler arasındaydı

SÜLEYMAN LUŞ (19)

Fatih Terim, sol bekte oynattığı Yuto Nagatomo ve Ömer Bayram'ın performansını beğenmiyor. İmparator, U-19 ekibinde boy gösteren Süleyman Luş'u gözlem altına aldı. Alt yapı hocalarına "Onu hazırlayın" talimatı verdi. Tekniği yüksek, fiziği ise zayıf bir isim.

ATALAY YILDIRIM (17)

Galatasaray'ın altyapısındaki 17 yaşındaki merkez oyuncusu Real Madrid'e karşı gençlerin oyndığı maçta şık bir gol atarken gol sevinci dikkat çekti

YUNUS AKGÜN (19)

Yunus Akgün, 7 Temmuz 2000 doğumlu. Genç oyuncu her iki kanatta da görev alabiliyor. Sol ayağını kullanan Yunus, 1.73 boyunda. Yunus Akgün, kanat özelliklerinin yanında ikinci forvet olarak da oynayacak yeteneklere sahip bir oyuncu. Hızı ve dripling kalitesi ile ön plana çıkan genç oyuncu, yaratacılık ve uzun şut tehdidi açısından da standartların oldukça üzerinde. Griezmann'ın Real Sociedad günlerine oldukça benziyor Yunus Topu ayağında tutma süresini biraz azaltması ve top paylaşımı konusunda kendisini geliştirmesi ile çok kaliteli bir oyuncu olma potansiyelini ortaya çıkartabilir.

MUSTAFA KAPI (17)

Florya’nın altyapısında yetişen ve henüz 14 yaşında, Riekerink döneminde A takım formasını, Levski Sofya ile oynanan hazırlık maçında giyen Mustafa Kapı, oyun kurucu olarak görev yapıyor. Fatih Terim, genç yeteneği zaman zaman 8 numarada kullanmayı düşünüyor.

ATALAY BABACAN (19)

Atalay Babacan ise özellikle kupa maçlarında süre almaya başlamıştı. Solak futbolcu, hem 10 numarada hem de kanatlarda denenecek. Atalay Babacan, 28 Haziran 2000 doğumlu, altın jenerasyonun 'en parlak' oyuncusu olarak gösteriliyordu.

MİRZA CİHAN (19)

Türkiye’de gelecek vaadeden oyuncular arasında gösterilen ve oyun tarzıyla Gareth Bale’ye benzetilen Mirza Cihan, forvet arkası, sol açık ve orta saha mevkilerinde forma giyiyor. U19 takımında görev alıyor. Galatasaray'ın Gazişehir'den kadrosuna kattığı genç oyuncu, dinamizmi ile ön plana çıkıyor. Ofansif orta saha olarak da oynayabiliyor

ABDUSAMED KARNUÇU (19)

Abdussamed Karnuçu, 4 Şubat 2000 doğumlu. 1,84 boyundaki oyuncu defansif orta saha olarak oynuyor. Pozisyon bilgisi ve yaşına göre oldukça iyi fiziği ile ön plana çıkıyor. Defansif orta saha pozisyonu haricinde stoper oynamak için de gayet yeterli bir oyuncu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER