İşte Okan Buruk'un Galatasaray ile sözleşme süresi ve sebebi!

Galatasaray'da mazbatasını alan Dursun Özbek yönetimi, ilk iş olarak teknik direktör konusunu çözmek için kollarını sıvadı. İlk önce Rose, De Zerbi, Gallardo ve Fonseca gibi yabancı çalıştırıcılar ile görüşen sarı-kırmızılılar, bu hocaların astronomik talepleri sebebi ile geri adım attı. Dün yapılan son toplantı sonrası da Okan Buruk isminde karar kılındı. 48 yaşındaki teknik adamla anlaşma sağlandı.

İşte Okan Buruk'un Galatasaray ile sözleşme süresi ve sebebi!

Galatasaray'da Dursun Özbek'in başkan seçilmesiyle gündemde ilk sıraya oturan yeni teknik direktörün kim olacağı belirsizliği sona erdi.

Fatih Terim, Marco Rose, Igor Tudor, De Zerbi, Donadoni derken, sarı kırmızılı kulüp eski futbolcusu Okan Buruk'ta karar kıldı.

DÜN AKŞAM ÇÖZÜME KAVUŞTU

Teknik direktör konusunda günlerdir süren belirsizlik dün akşam saatlerinde bir anda çözüme kavuştu ve sarı-kırmızılı takımın yeni hocası Okan Buruk oldu.

Camiada dün gün boyu Fatih Terim sesleri ve anlaşma sağlandığı şeklinde çıkan haberlerle sosyal medyada oluşan gündem sonrası yönetim Okan Buruk için düğmeye bastı ve Paris'te olan genç teknik adam ile sözlü olarak anlaştı.

Önce Torrent'in sözleşmesi fesih edilecek, salı günü Sportif AŞ'de yapılacak yönetim toplantısı ve görev dağılımı sonrası da yeni teknik adam resmi olarak açıklanacak.

2 YILLIK SÖZLEŞME İMZALANACAK

Yabancı hocalarla yapılan görüşmelerden sonuç alınamadı.

Alman Marco Rose ve İtalyan De Zerbi'nin maddi şartları hayli el yaktı.

Sosyal medyada Fatih Terim sesleri artmaya başlayınca köşeye sıkışan yönetim daha fazla beklemek istemedi ve Okan Buruk isminde kesin karar kılındı.

48 yaşındaki Buruk'un sonunda telefonu çaldı ve Paris'ten Florya'ya çağırıldı.

Görev süresi 2 yıl olan başkan Özbek, Torrent'in sözleşmesini fesheder etmez Buruk'a 2 sezonluk imza attıracak.

Günlerdir sessizliğini koruyan Buruk, camiadan gelen "Hayırlı olsun" telefonlarına, teşekkür ederek bir anlamda anlaştığını da doğruladı. (Fotomaç)

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2022, 01:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa altindas
Mustafa altindas - 1 hafta Önce

Okan hocaya sahip çıkılmalı sabırlı olunmalı Okan hoca başarılı olacaktir hayırlı olsun camiamıza

SIRADAKİ HABER