Karaman'dan Galatasaray sözleri! "Bir iki yeni futbolcu veya bir transfer yapabilirler, çünkü..."

Türk futbolunun tecrübeli teknik adamlarından Hikmet Karaman, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) futbolun gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Karaman'dan Galatasaray sözleri! "Bir iki yeni futbolcu veya bir transfer yapabilirler, çünkü..."

İşte Hikmet Karaman'ın Galatasaray ile ilgili değerlendirmeleri:

"FATİH TERİM TECRÜBESİNİ GÖSTEREREK ŞAMPİYON OLDU"

Hikmet Karaman, sporun içindeki ekonomik yapı nedeniyle takımların farklı çözümler aradığını belirterek şunları söyledi: "Türkiye'de açık net ve gerçek olaylar var. Maalesef bu konularda şeffaf olamıyoruz. Niçin olamıyoruz, çünkü taraftarın baskı gücü var. Taraftarın ekonomiye bakmayarak, takımların UEFA ile kendi iç bünyesinde yaşamış olduğu sorunlara bakmayıp, mutlak surette iyi futbolcular transfer edin, borçlanın, şampiyon olun dediğini görüyoruz. Türkiye'deki taraftar ruhunda böyle bir bakış açısı var. Hal böyle olunca, büyük kulüpler de birbirleriyle yarışıyor. Böyle olunca ne oluyor, kulüpler ekonomik borç batağına giriyor. Galatasaray takımı aynı şekilde o da UEFA'nın kontrolünde. Durum böyle olunca da giden oyuncular, satmak zorunda olduğun oyuncular, bunların yerine istediğin kalite de veya takımın gücünü yukarı çekecek oyuncuları transfer edemiyor. Geçen sene Fatih hoca geldi ve antrenörlük, teknik adamlık tecrübesini göstererek, takım şampiyon oldu. Orada antrenör teknik adamlık katkısı çok yüksek. Bu sene oyuncuların gitmesi, bazı pozisyonlarda eksik oyuncu olması onu yeni oyuncu arayışına itti. Örneğin bir Ozan'ı çıkarıp kaybetse dahi çünkü yeni oyuncular genç oyuncular, deneyimsiz, tecrübesiz. Oynarken size maç kaybettirebilir. Bütün bunları göze alıp bazı oyuncuları farklı pozisyonlarda oynatarak takımı yukarıda tutmasını bildi. Şimdi Fenerbahçe aynı şeyi yapamadı. Fenerbahçe Cocu tanımıyor, etmiyor tutamadı takımı yukarıda. Ama Fatih hoca, Şenol hoca için de aynı şey geçerli. Fatih hoca Galatasaray'ı konuştuğumuza göre takımı yukarıda tutup şampiyonluk potasında götürebilmeyi başarıyor. Tabii bu nereye kadar gidebilir. Çünkü bu yaşanan cezalar, son yaşanan olaylardan sonra teknik adamın ve takımın baya bir gücünü sarstı. Ama buna rağmen Kayseri gibi çok önemli bir deplasmanda iyi bir takıma karşı gerçi Kayserispor'un da çok eksikleri vardı. Olmadığı zaman teknik adamlar bir şeyler bulmalı. Veya Koeman'da orta saha kimi koydu, Isla'yı koydu değil mi? Orada bir yenilik yapmak zorunda. Mevcut kadroda eksikleriniz varsa, bazı farklı mevkilerde oynatarak teknik adamlığınızın ufkunu da ortaya koyabiliyorsunuz."
 
"FATİH TERİM LİGE AĞIRLIĞINI KOYAR"

Ligde yer alan teknik direktörlerin çok büyük tecrübelere sahip olduğunu dile getiren Karaman, "Fatih, Abdullah ve Şenol hocanın şampiyonluğa oynama deneyimleri çok yüksek. Başta Fatih hoca ve Şenol Güneş'in. Enternasyonal deneyim ve lig şampiyonlukları ve krizi yönetmek başka. Fatih Terim hocanın lige ağırlığını koyacağını düşünüyorum. Belki birkaç yeni futbolcu da çıkarabilir. Devre arası hazırlık kampından sonra bir iki yeni futbolcu veya bir transfer yapabilirler. Çünkü bir güce ihtiyaçları var. Teknik adam katkısıyla bu kadar olur. Bunun üstüne bir tık iki tık üstüne çıkmak için oyuncuya ihtiyacınız var. Durum böyle" dedi. (DHA)
 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 01:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER