"Kararı Şampiyonlar Ligi maçından 4 saat önce yayınladılar, Galatasaray'ı durdurmak istediler"

Galatasaray'ın eski başkanlarından Duygun Yarsuvat, Radyospor'da yayınlanan Spor kazanı programında açıklamalarda bulundu.

"Kararı Şampiyonlar Ligi maçından 4 saat önce yayınladılar, Galatasaray'ı durdurmak istediler"

Duygun Yarsuvat'ın açıklamaları şu şekilde:

"GENÇ OYUNCULARLA GURUR DUYUYORUM"

"2000 jenerasyonu kuşkusuz umut veriyor. Gurur duyuyorum. Genç oyuncuları uyarmak isterim. Sosyal medyada çok güzel sözler söylenmiş. Acele etmesinler. Ozan Kabak'a gelen transfer teklifi haberleri sevindirici. Biraz daha çalışması gerekiyor. Pişmesi gerekiyor. Mesela penaltı yaptırmaması gerekiyor. Fatih Terim, senelerin sol açığını sol bek oynatmıştı."

KULÜPLER BİRLİĞİ'NİN AÇIKLAMASI HAKKINDA...

"Galatasaray'ı durdurmak istediler. Galatasaray 1990'lı yıllarda da durdurulmak istenmişti. Kulüpler Birliği bir araya gelip karar aldılar. Kararı da Şampiyonlar Ligi maçından 4 saat önce yayınladılar. Bunların tesadüf olduğunu düşünmüyorum. Galatasaray'ın Kulüpler Birliği'nde temsil edilmemesini bu konuya dikkat çekmesi açısından doğru buluyorum. Bu karar ilelebet olmamalı."

Galatasaray, Kulüpler Birliği'nden ayrılmalı mı?

Bizim prensiplerimizde kara kuzu olmak yok. Şu anda ayrılıktan Galatasaray'ın menfaatinden yana değil. Aynı yapının içinde devam etmek gerekir.

"CENGİZ, KULÜBÜ SOSYAL MEDYA İLE BERABER YÖNETİYOR"

Bir spor kulübünün bu şekilde yönetilmesini doğru bulmuyorum. Sosyal medyaya göre kulübü yönetemezsin. Şu anda Mustafa Cengiz kulübü sosyal medya ile beraber yönetiyor. Galatasaray'ı kuranlar Galatasaray Lisesi öğrencileridir. Galatasaray'ın başkanı ceza almamalı. Söylemlerini iyi ayarlamalıdır. Mustafa Cengiz'e verilen cezanın hakkaniyetini sorgulayamam ama bildiğim bir şey varsa o da ceza aldığıdır. Cezaya maruz kalmamalıdır. Bir adamı atarken 100 kere düşünmelidir. Bu sadece Galatasaray için değil, diğer kulüpler içinde geçerlidir. Başkan ve yönetim kurulu Galatasaray'ı öğrenemedi."

"ALBAYRAK'A BENCE HAKSIZLIK EDİYORLAR"

"Abdurrahim Albayrak'ı kim eleştiriyor bilmiyorum, ama eleştirebilirler. Bence haksızlık ediyorlar. Kişisel anlamda bir sorun yok ama yönetim kurulu olarak onları eleştiriyorum ben de."

"GALATASARAY'IN İÇİNDE FETÖ'CÜ YOKTUR"

"Gerçek Galatasaray'ın içinde FETÖ'cü yoktur. FETÖ'cüler her yere sızmışlar. Devlet kademesinde bile hala var. Sporcuların arasında da çıktı ama sonunda yurt dışına kadar çıktı. Galatasaray tarihi herkese kapılarını açmaz. (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 01:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER