"Konuşacağız, eğer istemezlerse ben de kendi yolumu çizerim!"

Galatasaray'ın bu sezon kazandığı şampiyonlukta Beşiktaş'a attığı 2 gol başta olmak üzere büyük katkısı bulunan Fernando Reges, NTV'ye özel bir röportaj verdi ve geleceği ile ilgili de konuştu.

"Konuşacağız, eğer istemezlerse ben de kendi yolumu çizerim!"

İşte Fernando'nun açıklamaları...

"2 KUPA KAZANMAK KOLAY DEĞİL"

"Türkiye'de kupa kaldırmak gerçekten çok zor. Bu yıl şampiyonluk yarışına dahil olan 3-4 ekip vardı. Bu yüzden 2 kupayı kazanmak hiç kolay olmadı. Üst üste 2. şampiyonluğumuzu kazandık ve 3. şampiyonluğumuzu almak için elimizden geleni yapacağız."

"BİZ HİÇ BIRAKMADIK"

Matematiksel olarak şansınız devam ettiği sürece çalışmaya devam etmelisiniz. Sonra diğer ekiplerinin puan kayıplarını beklemelisiniz. Ve biz de onu yaptık çünkü Başakşehir'in 8 puan gerisindeydik. İnsanların çoğu o saatten sonra şampiyon olacaklarını düşündü ama biz hiç bırakmadık. Çünkü her türlü ihtimalin olduğunu biliyorduk. Puan kaybedeceklerini biliyorduk ve bu gerçekleşince avantaj bize geçti. Avantaj bize geçtikten sonra da şampiyonluğu kaybetmeyeceğimizi biliyorduk. Üzerimize düşeni yaptık ve şampiyon olduk.

"DENGEYİ SAĞLAMAM GEREKİYOR"

Bu genelde oyuna göre değişiyor. Ancak ben daha çok defansif anlamda takıma katkı sağlamaya çalışıyorum. Çünkü genel olarak savunmada bana ihtiyaçları olduğunu ve oradaki dengeyi sağlamam gerektiğini düşünüyorum. Ancak bazı maçlarda özellikle çıkmamak gerektiğini hissediyorum ve ileride neler yapabileceğime bakıyorum. Beşiktaş maçı da böyle bir maçtı ve katkı sağladığım için mutluyum. Gol attığım için de ayrıca sevindiğimi de belirtmeliyim.

"UMARIM SON ŞAMPİYONLUĞUM OLMAZ"

Bunlar benim için çok önemli olan 2 şampiyonluk. Çünkü futbolcu olarak kariyerinizin her anında şampiyonluklar yaşamak istersiniz. Ama aynı zamanda da yaşım ilerliyor. Bu yüzden kariyerimin sonuna doğru kazanılan şampiyonluklar daha değerlidir ve bu yüzden kazandığımız şampiyonluğun benim için yeri çok başka. Umarım son şampiyonluğum bu olmaz ve takımla birlikte gelecek yıllarda daha çok kupa kazanırım.

"TERİM'DEN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM"

Terim çok deneyimli bir teknik adam, kariyerinde çok kupa var. Ben de ondan çok şey öğrendim. Özellikle oyunu farklı bir yönde oynamayı öğrendim. Hem saha içinde hem de saha dışında ondan çok şey öğrendim. Bu açıdan çok değerli bir isim olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bana çok yardımı oldu.

"DEPLASMANDA GELİŞMELİYİZ"

Hücum hattında güçlü bir takımız. Özellikle evimizde ofansif olarak çok etkili oynuyoruz ve rakipleri belli bir baskı altına alıyoruz. Ancak deplasmanda genelde daha dikkatli oynuyoruz ve rakibi bekliyoruz. Tabii ekip olarak en hızlı şekilde gole gitmek istiyoruz ama golü ararken bazen açık da veriyoruz. Bu durumda evinde oynayan ekipler de bize karşı fırsat buluyor. Tabii evinde iyi oynuyorlar ve belki bu konuda gelecek yıl kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Bence önemli olan evinizde ya da deplasmanda kazanarak sonunda şampiyon olmak.

TÜRKİYE'DE SIKINTI YAŞAMADIM

Türk kültürü olarak ve genel olarak da buranın havası Brezilya'ya çok benziyor. Bu yüzden uyum konusunda pek sıkıntı yaşamadım. Portekiz'de çok büyük sıkıntı yaşadım çünkü Brezilya'dan sonra ilk kez çıkmıştım. Tabii sonra İngiltere'ye uyum sağlama sorunu yaşadım. Çünkü hem havası, hem de insanı benim alışık olduğumdan çok farklı. Orada çok yağmur yapıyordu ama buraya gelince çok kolay uyum sağladım. Hem Türkler, hem de Brezilyalılar çok sıcak insanlar.

GALATASARAY'DA KALACAK MI?

1 yıl daha sözleşmem var ve ilk olarak kulübün ne istediğine bakacağım, onları bekleyeceğim ve ben de duruma göre kendi yolumu çizeceğim. Mutluyum, çalışmaya devam edeceğiz çünkü 2 yılda 3 kupa kazandık ve çok daha fazlasını kazanmak istiyorum. Çünkü buraya geldiğim ilk gün de Galatasaray'ın tarihini bildiğimi ve bu formayla mümkün olduğunda kupa kazanarak kulübün tarihine adımı yazdırmak istediğimi söyledim. Galatasaray çok büyük bir camia, bu büyük formaya layık olmaya çalışacağım. (NTV)

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 04:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER