"Kulüpler yine açıklama yapsın: Galatasaray tarlada oynamalıydı..."

Fotomaç gazetesi yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın Keçiörengücü ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası maçını değerlendirdi ve TFF'nin bu maçı Keçiören Stadı'nda oynatmasını eleştirdi.

"Kulüpler yine açıklama yapsın: Galatasaray tarlada oynamalıydı..."

İşte Levent Tüzemen'in satırları:

"UEFA kulüplerin daha fazla yarışması için 96 takımın katılacağı 3'üncü bir kupayı 2020-21 sezonunda hayata geçirecek.

UEFA'nın zihniyetine bakınca TFF acaba Ziraat Türkiye Kupası'nı "Angarya" olarak mı görüyor? Kupayı en çok kazanan Galatasaray saat 13'te, suni çimde, kameraların verimli görev yapamadığı ortamda üstelik güvenlik önlemlerinin yeterli olmadığı koşullarda bir statta maç oynuyor.

Ankara'da stat yok.. Ankaragücü maçlarını Kayseri ya da Afyon'da oynuyor. Galatasaray'a Keçiören stadı reva görülüyor. Kulüpler Birliği'nden "Galatasaray tarlada oynamalıydı. TFF kıyak yaptı!" şeklinde bir eleştiri açıklaması bekliyorum. Galatasaray'da İsmail Çipe, Atalay ve Celil ikilisi dışında görev yapan gençler vasatın altında kaldı. Özellikle Yunus fazla havaya girmiş ve futbol olarak geriye gitmiş. Muğdat ile Linnes maç boyu ciddiyetten uzaklaşmadı.

Eren'e tanıdığı şansı düşünürsek Fatih Terim'in çok çalışan, mücadele eden sahanın her yerine basan Muğdat'a haksızlık ettiğini düşünüyorum.

Linnes, Norveç Milli Takım'da orta alanın önünde oynuyor. Kendi fikri olduğunu hatırlatarak; Terim sağ kanatta Mariano ile Linnes'i önlü arkalı oynatmalı. Linnes çabuk, hızlı, orta yapabilen ve şut atabilen bir oyuncu. Kaleci İsmail'in oyun takibini beğendim. Rodrigues maça ısınamadı. Belki de suni çimde sakatlanmaktan korktu. Cezasının bitmesi Terim'in hücumda elini güçlendirecektir."

Levent Tüzemen / Fotomaç

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 02:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER