Levent Tüzemen canlı yayında açıkladı: "5 maç sonra gidiyor!"

Levent Tüzemen, A Spor'da Galatasaray'ın 2-0 kazandığı Yeni Malatyaspor karşılaşmasını değerlendirdi.

Levent Tüzemen canlı yayında açıkladı: "5 maç sonra gidiyor!"

Spor yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın Süper Lig'in 33.haftasında sahasında Öznur Kablo Yeni Malatyaspor'u 2-0 mağlup ettiği karşılaşma sonrası A Spor ekranlarında değerlendirmelerde bulundu.

"G.SARAY'IN OYUNCUSU DEĞİL"

"Torrent ile devam etmeyeceklerini açıkladılar başkan adayları. Büyük bir ihtimalle iki taraf da oyuncu bakıyor. Oğuzhan Özyakup, haberleri çıktı ama hiç öyle maceraya yelken açmasınlar. Oğuzhan, Galatasaray'ın oyuncusu değil, önce Beşiktaş'ta oynasaydı. Orada oynamayan oyuncusu Galatasaray neden almak istiyor?"

"MUSLERA NE İŞ YAPIYOR"

"Yeni Malatyaspor'un ilk yarısındaki son pozisyonunda Muslera ne iş yapıyor? Ayıp mı kalecinin taça vurması? Pulgar asist yapmadı orada, o pozisyon ondan sonra döndü. Ondan sonra pozisyon değişiyor."

"BEŞİKTAŞ'A ALIN"

"Çok istiyorsanız, Beşiktaş'a alın Taylan'ı. Yanında Berkan'ı da alın. Gol atmamış iki tane orta saha adamını savunuyorlar. Pulgar'ın oyun tekniği ikisinden çok daha iyi. Taylan-Berkan'ın teknikleri yeterli değil."

"BİREYSEL PERFORMANS VAR"

"Malatyasporlu futbolcuların ligde kalmak için ortaya koydukları bireysel bir performans var. Bu takım küme düşmüş, bu oyuncular ligde kalmak için kendilerini göstermek istiyorlar. 'Acaba beni alırlar mı?' diye düşünceleri var."

"HOCA DIAWARA'YI İSTEMİŞ"

"Ben Pulgar'ı savunmuyorum. Oynamamış Galatasaray'da. Senin hocan Diawara'yı istemiş. İlk defa 11 başlıyor. Oyundan da aldığı ilk oyuncu o. 3'ünden önce Berkan'ı mı alırsınız, Pulgar'ı mı alırsınız oyundan. Taylan'ın kaçırdığını Pulgar atardı."

"KUNTZ'U ANLAMIYORUM"

"Ben Kuntz'u anlamıyorum. Türkiye'nin orta sahasına, Galatasaray'da gol atmayan, üretmeyen iki oyuncusunu alıyor. Ne görüp alıyor?"

"5 MAÇ SONRA GİDİYOR"

"Bilgisini aldım, Torrent, Pulgar'ı değil Diawara'yı istemiş. Ben Pulgar'ı istemedim demiş. Ben bu oyuncunun performansını yukarıya çekeyim demiyor. Galatasaray ile ilgili bir bağlantısı yok. 5 maç sonra gidiyor."

"NE İÇİN GEREKLİYDİ?"

"Torrent'in değişikliklerine baktığınız zaman, 1-2 değişikliği çok doğru değildi? Arda değişikliği, ne için gerekliydi mesela? Bu değişikliğin kime, ne faydası var?"

"NEYİNİ SAVUNACAKSINIZ?"

"Ben 1982'den bu yana bütün Dünya Kupaları'nı izliyorum yerinde. Hayatımda Galatasaray'da gördüğüm en kötü orta saha. 33 hafta geride kalmış, gol atmayan, asist yapmayan orta saha olur mu? Taylan'ın, Berkan'ın neyini savunacaksınız bana?"

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2022, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER