Levent Tüzemen: "Cüneyt Çakır EURO 2020'ye gitmesin, rezil olur"

Levent Tüzemen, Galatasaray'ın Konyaspor'u 1-0 mağlup ettiği mücadeleyi gazetesi Sabah'ta yorumladı. Tüzemen'in yazısının tamamını okumak için 29 Nisan 2021 tarihli Sabah gazetesini satın alabilirsiniz.

Levent Tüzemen: "Cüneyt Çakır EURO 2020'ye gitmesin, rezil olur"

"TAKTİK OLARAK TUTMADI"

Mostafa, Antalya'da oyuna girip gol atınca 'Galatasaray çift forvet oynamalı' diyen bazı medya ukalalarının gazına gelen Fatih Terim'in Konya önüne sürdüğü Halil- Mostafa ikilisi taktik olarak tutmadı.

"HALİL GÖLGEDE KALDI"

Halil'in Kerem ile kurduğu ortaklık vardı, bozuldu. Çift forvet anlayışı G.Saray'ın oyun ritmini olumsuz etkiledi. Halil gölgede kaldı. Konya, savunma duvarını kalesine yakın kurduğu için G.Saray pozisyon üretecek geniş alanları bulamadı.

"ETEBO, KAĞNI GİBİ"

Etebo'nun kağnı gibi oyun anlayışı Konya'nın işine geldi. G.Saray'lı oyuncular önde baskı yapmayınca Konya kalecisi Sehic ayağındaki topları kahvesini yudumladıktan sonra kullandı.

"ETEBO, GEDSON'U DA OLUMSUZ ETKİLEDİ"

Etebo'nun ağır oyun anlayışı, dikine oynamayı seven Fernandes'i de olumsuz etkiledi. Galatasaray kiralık olarak Konya'ya gönderdiği Sekidika'yı bile arar oldu. Dripling yapabilecek oyunculara ihtiyaç duruldu. Emre Kılınç-Kerem ikilisi bu görevi yapmadı. Onyekuru olsaydı fark yaratırdı. İkinci yarı Terim, Etebo'yu çıkardı, Taylan'ı aldı...

"ÜÇ ŞEKİLDE AÇARSIN"

Etkisiz Emre Kılınç'ın yerine Emre Akbaba'yı soktu. Tek forvete geçip Mostafa'yı Babel ile değiştirdi. Konya gibi kapanan takımları üç şekilde açarsın: 1- Duran toplarla, 2- Şut atarak ve 3- Kanatlardan etkili ortalar yaparak. Bu G.Saray'a hareket getirdi ve baskı kurmasını sağladı. G.Saray da en çok şut atan Babel ile fırsatçılığını ön plana çıkaran Emre Akbaba işbirliği G.Saray'ı şampiyonluk yarışının içinde tuttu. Trabzon maçındaki gibi Emre Akbaba'nın Konya'ya attığı gol fırsatçılığının bir ürünüydü.

"EURO 2020'YE GİTMESİN, REZİL OLUR"

UYARI: Cüneyt Çakır'ı haftalardır formsuz görüyorum. Sehic'in bir duran top sonrası pozisyona geç kalıp Donk'un yüzünde patlayan yumruklarının karşılığı penaltıydı. VAR'daki rengini bildiğim Koray Gençerler beyefendi müdahale edip uyarmadı. Cüneyt hoca bu formu ile EURO 2020'ye gitmesin rezil olur. (Sporx)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER