Levent Tüzemen: "Kontrolsüz hücum!"

Sabah yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın Fenerbahçe'ye karşı 2-1 kaybettiği derbiyi yorumladı.

Levent Tüzemen: "Kontrolsüz hücum!"

TÜZEMEN: "KONTROLSÜZ HÜCUM"

Sabah yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın Fenerbahçe'ye karşı 2-1 kaybettiği derbiyi yorumladı. Tüzemen'in yazısının tamamını Sabah gazetesini satın alarak okuyabilirsiniz.

"PAS RESİTALİYLE GOL"

Galatasaray tamamen dolu tribünlerin avantajıyla Fenerbahçe'ye karşı ilk ve son 20 dakikada üstün oynadı. Feghouli karşı karşıya golü atamadı şutunda topu kaleci Berke'ye çarptırdı. Geçiş oyunlarında kazanılan topları hızlı hücuma başarıyla taşıyan Galatasaray Halil, Kerem, Morutan üçlüsüyle yaptığı pas resitali sonunda Kerem'in akıllı vuruşuyla öne geçti.

"MESUT BOŞ BIRAKILIR MI?"

İrfan Can'ın enfes pasında Mesut'un attığı gol Galatasaray savunmasının büyük ayıbıydı. Mesut gibi bir oyuncu böyle boş bırakılır mı? Galatasaray emek harcayarak oya işler gibi gol attı ama aptalca gol yedi. Oyuna iyi başlayan Morutan da Feghouli de Kerem'in golünden sonra oyundan düştüler.

"DIAGNE RAHATLARINI BOZDU"

Fenerbahçe topa daha iyi hükmederek ikinci yarıya başladı. Galatasaray mücadele ediyor ama pas oyununda üstünlük kuramıyordu. Terim oyundan fizik olarak düşen Halil ile Morutan'ı çıkarmakta geç kaldı. Taylan orta alanı toparladı. Diagne fiziğiyle Fenerbahçe savunmasının rahatını bozdu.

"CİCALDAU GEÇEMEDİ"

Aanholt-Kerem ikilisinin solda oluşturduğu pas dialoğu Galatasaray'ı hücuma taşıdı. Cicaldau iki pozisyonda Berke'yi ve Kim'i geçemedi. Fenerbahçe'li Kim ile kaleci Berke Galatasaray'a gol izni vermedi.

"VAR KARARI ŞAŞIRTTI"

Diagne'nin kafayla attığı golün VAR'dan "Faul" olarak dönmesi şaşırtıcıydı.

"KONTROLSÜZ HÜCUM"

Galatasaray'ın kontrolsüz hücumu başına iş açtı. Pereira'nın Rossi hamlesi Fenerbahçe'ye galibiyeti getirdi. Derbiyi kazanmak Fenerbahçe'yi krizden çıkardı. Galatasaray eğer Marsilya'ya kaybederse kaosla tanışır. (Sabah)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER