Levent Tüzemen: "Oyun oynarken kural mı değişir?"

Levent Tüzemen, Galatasaray'ın kupada oynadığı Aytemiz Alanyaspor maçını değerlendirdi.

Levent Tüzemen: "Oyun oynarken kural mı değişir?"

"OYUN OYNARKEN KURAL MI DEĞİŞİR?"

MHK içinden birine pozisyonu sordum, çok güzel bir bilgi geldi. Jaap Uilenberg, son iki seminerde, bu tür pozisyonlara penaltı çalınmamasını söylemiş. Defans oyuncusu topa dokunduktan sonra rakibe temas ederse, penaltı vermeyeceksiniz' demiş. Oyun oynarken kural mı değişir? Geçmişte penaltı çaldınız, şimdi çalmayacaksınız.

"AYAĞINA BASILIYORSA 20 TAKLA AT"

Galatasaray aleyhine verilen penaltıda, Tayfur takla attı ve düştü. Kibar olmanın anlamı yok. Emre ayağına basılıyorsa, 20 takla at. Bunu Linnes için de söylemiştim. Kibarca davranmanın anlamı yok. Dünde bir maçta gördüm, oyuncu rakibin ayağına basıyor ama ayağına basılmış gibi takla atıyor ve kulübesini de ayaklandırıyor.

"HAYDİ BUNU AVRUPA'DA YAPIN?"

Bu hakemleri FIFA'ya ve UEFA'ya şikayet edeceksin. Fenerbahçe-Galatasaray maçında da Serdar Aziz'in pozisyonunda Cüneyt Çakır ve Ali Palabıyık VAR'a gitmiyor! Avrupa'da maç yönetiyorsunuz ya, kokart takıyorsunuz ya! Haydi bunu Avrupa'da bir maçta yapın? Bizim aklımızla alay ediyorlar, dalga geçiyorlar.

"F.BAHÇE MAÇINDA KALMIŞLAR"

Galatasaraylı oyuncular Fenerbahçe maçında kalmış. Ayrıca 'Fenerbahçe elendi, bizde elenirsek ne olur ki' demişler.

"HAKEMLER DİZAYN EDİYORLAR"

Hakemler ligi ve kupayı da dizayn ediyorlar. Geçen sene de bunu yaptılar. İçlerinden biri beni aradı, 'Ben onların içinde yokum' dedi. Bu bir sır, adını açıklamayacağım. Siz dizayn edecekseniz, biz çekilelim bu tiyatrodan. Size de MHK'ye de helal olsun. Atadığınız hakemlere bakın, bir takımın kaderiyle oynamasınlar.(Sporx)

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER