Lucescu'nun Galatasaray pişmanlığı! "Galatasaray Başkanı da gelmişti ve..."

2017'de Galatasaray'ın teklifine rağmen A Milli Takım'ın başına geçen Mircea Lucescu, bu kararından pişman olduğunu söyledi.

Lucescu'nun Galatasaray pişmanlığı! "Galatasaray Başkanı da gelmişti ve..."

A Milli Takım'ın eski teknik direktörü Mircea Lucescu, Türkiye'nin başına geçmeden önce Galatasaray'dan aldığı teklifi reddettiği için pişman olduğunu söyledi.

Galatasaray'da dönemin teknik direktörü Tudor'un görevden alınmasına neden olmak istemediği için teklifi reddettiğini kaydeden Lucescu, "Bükreş'te, Türk Milli Takımının başına geçme kararını verdiğim gün, Galatasaray Başkanı da gelmiş ve benimle görüşmüştü. Galatasaray'ı reddettiğim ve milli takıma gittiğim için pişmanım. Teklifi reddettim çünkü takımın başında bir teknik direktör vardı. Onu görevden alan kişi olmak istemedim" ifadelerini kullandı.

"FRANSA MAÇINDA BENİM 8 OYUNCUM VARDI"

Milli Takım'da başarılı olduğunu kaydeden deneyimli teknik adam, "Milli Takım'a imza attığımda bana yaşlı bir takım olduğunu ve gençleştirmek istediklerini söylediler. İlk yılda pek fazla bir şey yapamadım, Ukrayna maçında iki gol verilmedi. İspanyol hakem vermişlerdi maça ve Ukrayna kulübesinde 4 İspanyol vardı. Bunu eleştirdim ve sonra Hırvatistan maçında, İzlanda maçında cezalı duruma düştüm. Milli Takım'ı 32 yaş ortalamadan, 24.5 ortalamaya düşürdüm. Fransa maçında benim takıma yerleştirdiğim 8 oyuncu vardı" dedi.

A Milli Takım'dan ayrılma nedeni de sorulan Luce, "Neden ayrıldım? Federasyon başkanı ile konuştum ve sözleşmem uzatılmazsa görevde kalmak istemediğimi söyledim. Ayrılırken tüm paramı aldım, bir sorun yaşamadım" diye konuştu.

Mircea Lucescu, 2017'nin Ağustos ayından, 2019 Şubat ayına kadar A Milli Takım'ın başında görev aldı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 04:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER