Luyindama'nın parasını 'Federasyon' ödeyecek!

Luyindama'nın aylık 100 bin Euro olan ödemelerini Kongo Federasyonu karşılayacak. Galatasaray'ın devre arasında Luyindama'yı satma planları da suya düştü.

Luyindama'nın parasını 'Federasyon' ödeyecek!

Bu sezon Galatasaray'ın yaşadığı sakatlık sürecinin eşi benzeri yok… Falcao ile başlayan, Andone ile devam eden kabus Luyindama'yı vurdu!

Demokratik Kongo'nun, Gambia ile oynadığı maçta sakatlanan oyuncunun sol diz çapraz bağlarında kopma ve dış menisküsünde yırtık tespit edildi. 25 yaşındaki stoper sezonu kapatırken yakın zamanda da ameliyat olacak. Galatasaray Kulüp Doktoru Yener İnce, "Bu sakatlık dünya genelinde ortalama 7 ayda tedavi edilir. Oyuncunun milli takımda bu sakatlığının gözden kaçırılması büyük skandal" diyerek durumu özetledi.

Cimbom'un, oyuncuyu devre arasında Premier Lig'e satma planlarını da suya düştü. Luyindama'nın aylık 100 bin Euro olan ödemelerini de Kongo Federasyonu'ndan tahsil edilecek. 

İYİ FORM YAKALAMIŞTI

D.Kongo Milli Takımı'nın yetkilileri, Sarı-Kırmızılı kulüple iletişime geçip, oyuncunun durumunun ne olduğu konusunda açıklama yapmadı. Maçta sakatlanan Luyindama'nın önemli bir şeyi olmadığını düşünen Galatasaray ise oyuncunun İstanbul'a dönmesi ve yapılan kontrollerin ardından büyük şokla karşılaştı. Demokratik Kongo federasyonunun ve milli takım yetkililerinin bu konudaki umursamazlığı, herkesi kızdırdı.

Akşam Gazetesi'ndeki habere göre ise, oyuncunun en formda olduğu dönemde böyle büyük bir talihsizlikle karşılaşmasının camiayı üzdüğünü belirten Sarı-Kırmızılı yöneticiler, Demokratik Kongo federasyonunun tavrının ise çok yanlış olduğunu söylediler. Böyle önemli bir konuda kulübe hiçbir bilgi verilmemesinin kendilerini üzdüğünü belirten yöneticiler, "Oyuncu pazartesi günü sakatlanıyor ancak bize hiçbir şey söylenmiyor. Fiziki şartların zorluğunu, oradaki imkanların yetersizliğini anlayışla karşılıyoruz ama şartlar ne olursa olsun herkes sorumluluğunu yerine getirmeli" diye sitem ettiler. Luyindama'nın giderken hiçbir problemi bulunmuyordu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER