''Mahkeme ve ibrasızlık süreci gösterdi ki, Galatasaray’ın...''

Fanatik Gazetesi yazarı Metin Karabaş, Galatasaray'da idari ibrasızlık kararına karşı alınan tedbir kararınını ve transfer gündemindeki Emre Mor gelişmesini değerlendirdi.

''Mahkeme ve ibrasızlık süreci gösterdi ki, Galatasaray’ın...''

Galatasaray için hayati önem taşıyan davada 14. Asliye Hukuk Mahkemesi, ‘idari ibrasızlık’ kararına karşı alınan tedbir kararının devamına karar verdi. Yani Sarı-Kırmızılı kulüpte seçim olmayacak ve Mustafa Cengiz görev süresi doluncaya kadar görevini sürdürecek. Ekonomik anlamda çok kritik bir dönemden geçen, sportif başarının belki de her zamankinden daha önemli olduğu bu günlerde yeni bir seçimin kaos yaratmaktan başka bir işe yaramayacağı çok açık. Eğer mahkemeden aksi bir karar çıkmış olsa Galatasaray seçime gitmek zorunda kalacaktı. Bu da her anlamda büyük kayıplara neden olacaktı. Bu mahkeme ve ibrasızlık süreci gösterdi ki Galatasaray’ın dışardan herhangi bir düşmana ve kaosa ihtiyacı yok. Ve hiç bir başarı cezasız kalmıyor! Bu süreçte kendi menfaatlerini kulübün menfaatlerinden önce görenler samimiyet sınavından sınıfta kaldı. Galatasaray’daki bu kavganın hiç bir zaman kazananı olmaz ama kaybedeni Galatasaray olur.

Umarım Emre başarır

Galatasaray’a imza atması an meselesi olan Emre Mor kariyeri adına önemli bir dönüm noktasında. Danimarka Ligi’nde oynarken dikkatleri üzerine çeken ve Fatih Terim döneminde Ay- Yıldızlı formayı giymeye başlayan Emre yeteneği ile ilk andan itibaren herkesi kendine hayran bırakmayı başardı. Avrupa’da bir çok kulübü peşine takan genç oyuncu Dortmund’a imza attı. Gelişimi için doğru bir adımdı ancak Emre için her şey tam tersi gitmeye başladı. Zihin olarak her zaman futbolun dışında kalarak beklentilere cevap veremedi ve çok kısa sürede Almanlar ondan umudu kesti. Açıkçası Dortmund gibi oyuncu yetiştirme konusunda ısrarcı olan bir kulübü bu kadar kısa sürede kendinden vazgeçirebilmesi hiç de kolay bir şey değil! Emre’nin Celta Vigo macerası da aynı seyri izledi ve İspanyollar da kapıları kapattı. Artık onun için tek fırsat var. Florya gibi yuva ve Fatih Terim gibi bir hoca... Bu genç yaşta belki de bu son fırsatı olacak. Eğer olağanüstü yeteneklerini sadece saha içinde kullanıp ve futbola odaklanırsa Emre kısa sürede yine yükselişe geçecektir. Umarım bu kez başarır.

Metin Karabaş / Fanatik

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2019, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER