Martin Linnes'in hakem isyanı! "Onu bile yapmadı"

Galatasaray'da 2-2 biten maçın son anlarında Ç.Rizespor ceza alanında yer kalan Martin Linnes, "Rakip hamle yapmasa yere düşmezdim. Ben hakemleri aldatmam. Hakem VAR ekranında izlese penaltı olduğunu görürdü ama onu bile yapmadı" dedi.

Martin Linnes'in hakem isyanı! "Onu bile yapmadı"

Galatasaray ile Rizespor arasında 2-2 sona eren maçın 90+1. dakikasındaki tartışmalı pozisyonun kahramanı Martin Linnes konuştu.

Puan cetvelinin son sırasında yer alan Çaykur Rizespor karşısında 2-0 öne geçmesine rağmen maçın 2-2 bitmesine engel olamayan Galatasaray'da karşılaşma sonrası hakem Ali Palabıyık'a büyük öfke vardı.

Bu tepkinin en önemli nedeni 90+1'inci dakikada Martin Linnes'in Rizespor ceza alanında yerde kaldığı pozisyona hakem Palabıyık'ın penaltı düdüğü çalmamasıydı.

Sarı kırmızılı bütün futbolcu ve teknik adamlar Palabıyık'ın VAR'a hiç başvurmadan oyunu devam ettirmesine büyük tepki gösterdi.

"HİÇBİR ZAMAN KANDIRMAYA ÇALIŞMAM"

Hakemin kararına isyan edenlerin başında ise pozisyonun baş kahramanı Martin Linnes geliyordu.

Norveçli futbolcu, kariyeri boyunca hiçbir maçta hakemi kandırmadığını ve böyle bir girişimde bulunmadığını vurgulayarak şunları söyledi:

"Darbe olmasa, rakip hamle yapmasa ben yere düşmezdim. Ben hakemleri aldatmam, hiçbir zaman da öyle bir davranışta bulunmam. Rakip kontrolsüz biçimde bana hamle yaptı. Hakem VAR ekranına bakıp pozisyonu izlese penaltı olduğunu görürdü ama onu bile yapmadı. Pozisyon kesinlikle penaltıydı."  (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 23:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet mutlu
Mehmet mutlu - 2 yıl Önce

GS Başak şehir macini mutlaka kazanmali zirveden kopmamak için aksi taktirde gs kendini fenere yakin bulur.

SIRADAKİ HABER