Mehmet Demirkol'dan derbi yorumları! "Derbide yüzde 70 favori..."

beIN Sports yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray - Fenerbahçe derbisini değerlendirdi.

Mehmet Demirkol'dan derbi yorumları! "Derbide yüzde 70 favori..."

Mehmet Demirkol'un değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde...

''GALATASARAY İSİM OLARAK İYİ AMA...''

Bir derbi maçına Galatasaray savunmasının orta sahası tam oturursa orijinaline dönmesi beklenebilir. Fenerbahçe'nin orta sahası, Galatasaray yeni şampiyon olmasına rağmen daha alternatifli. İsim olarak Galatasaray orta sahası daha iyi olabilir ama şu ana kadar görmedik.

''F.BAHÇE'NİN ORTA SAHASI İŞ YAPIYOR''

Fenerbahçe'nin şu ana kadar iyi orta saha oyunları oldu. Ozan da sağ bek oynuyor. Şampiyon olmuş bir takımın orta sahasının daha oturmuş olmasını beklersin. Galatasaray'ın orta sahası hayal ettiriyor ama Emre, Gustavo, Kruse'yi koyunca oradan iyi bir şey çıkıyor. Hücumu da denkleyebiliriz.

''EV SAHİBİ %70 FAVORİDİR''

Falcao gibi olağanüstü bir adam var ama Muriqi de formda. Zengin hücumlar, zayıf savunmalar ve orta sahada değişiklikler. Galatasaray orta sahasını bu maçta oturtabilirse, zaten derbilerde ev sahibi %70 favoridir. Değişkenleri çok fazla olan bir maç.

''BEN TEKNİK DİREKTÖR OLSAM...''

İki takımın teknik direktörü olsam rakip savunmaya baskıyla oyuna başlayabilirim. Risk tabii. O yüzden ben teknik direktör değilim. Ev sahibi takım bu konuda daha güvenlidir. Galatasaray'ın ön alanda baskıyla maça başlayabileceğini bekleyebiliriz. Adil Rami'nin oynayacağını da düşünmüyorum.

''YANAL, BEKLEMEK İSTEMEZ''

Son dönemde çok berabere bitiyor bu maçlar. Oyun içinde iki takım da beraberliğe ikna olabilir. Ersun Yanal olsam Galatasaray'ı nasıl bozacağım diye düşünürken beklemek istemez. Club Brugge'un yaptığından daha iyi yapabilirim diye düşünebilir.

''İTİŞ KAKIŞ AZ, OYUN İYİ''

Fenerbahçe topu aldığında iyi oynuyor. Standartları ev sahibi belirler. Zaman zaman Falcao'ya top atılamadığını görüyoruz. Umuyorum itiş kakışı az, oyunu fazla olan bir maç olur. Belhanda, Falcao, Babel, Luiz Gustavo, Kruse iyi oyuncular bunlar.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER