Mehmet Demirkol'dan Galatasaray yorumu! "Marcao’nun Okaka’ya yıpratıcı markajı..."

Spor yazarı Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın Başakşehir ile 1-1 berabere kaldığı maçı Fanatik'te mercek altına aldı.

Mehmet Demirkol'dan Galatasaray yorumu! "Marcao’nun Okaka’ya yıpratıcı markajı..."

İşte Mehmet Demirkol'un yorumları;

"GALATASARAY HATAYA İTMEK İSTEDİ"

"Galatasaray oldukça etkili bir ön alan presiyle başladı. Başakşehir’in ağır ama güvenli oyun kurulumunu aceleye ve hataya itmek istediler. Bu hem rakibin güçlü yönünü aşındırmak hem de yerleşik hücumda savunma açmakta zorlanmaları açısından kötü bir tercih değildi. Ancak Başakşehirli oyuncuların sinirleri alınmış gibiydi. Hiç paniklemediler. Galatasaray sadece Muhammed’e bir pas hatası yaptırabildi. Başakşehir çıktı ve özellikle Yedlin’in arkasına iyi sarktılar. Okaka’nın attığı golde Başakşehir ve İtalyan için parlak bir performans vardı."

"BU SENEKİ TEMEL SORUN BU"

Marcao’nun yıpratıcı bir markajla zorladığı rakibine sadece burada pes etti. Gol Avrupa’da mükemmel seviyeye ulaşmış Galatasaray savunması için anlaşılmaz acemilikleri arka arkaya geldi. Galatasaray’ın bu seneki temel sorunu da bu. Hücumda savunma pozisyonunu almakta zorlanma. Ne bir plan ne de bir orta saha komutanı var. Bu da zincirleme hatalar getiriyor. Tabii bunun yanında maç seçme ve ‘hakem’ psikolojisi de var.

"HAK EDİLEN SONUÇ"

İkinci yarıda özellikle oyuncu değişiklikleriyle Galatasaray oyun merkezini biraz daha öne çekti. Bu aslında Belözoğlu’nun istediği bir şeydi ama çıkışlarda yorgunlardı. Son pas/şut tercihlerinde her seferinde yanlış yaptılar. Tabii bunda yine Marcao’nun Okaka’ya yıpratıcı markajının rolü büyük. Böylece iki takım da akan oyunda ceza sahasına giremeyen bir oyuna hapsoldu. Mostafa’nın kornerden gelen golü klastı ve maç iki takımın da hak ettiği sonuçla bitti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER