Mert Günok'tan Galatasaray ve Muslera itirafı!

Medipol Başakşehir'in başarılı file bekçisi Mert Günok, Galatasaray ve Muslera itirafında bulundu.

Mert Günok'tan Galatasaray ve Muslera itirafı!

"MUSLERA VAR DİYE GİTMEDİM"

Mert Günok, Muslera gibi bir kaleci olması nedeniyle Galatasaray'ın teklifini kabul etmediğini söyledi, "Alacağım yüksek ücretten ziyade burayı seçerek oynamayı tercih ettim" dedi.

Uzun yıllar Fenerbahçe'deki mücadelesinin ardından buradan ayrılan ve önce Bursaspor, ardından da Medipol Başakşehir'e geçen Mert Günok, kariyerinde geçtiği yolları anlattı.

Fenerbahçe'den ayrılırken de, son dönemde de Galatasaray'dan teklif alan tecrübeli kaleci, "Benim önceliğim oynamak... Galatasaray'da da Muslera gibi bir kaleci var. O dönem en formda olduğu zamanlardı. Abdullah hocanın beni istemesi şans bulacağıma işaretti. Belki Galatasaray'dan alacağım daha yüksek ücretten ziyade burayı seçerek oynamayı tercih ettim. Tercihimde de haklı olduğumu bu sene görmüş oluyorum" diye konuştu.

Hiçbir zaman kaygı duymadığını dile getiren Mert, "Babam ile aynı mesleği yapmamdan dolayı benim yedek kaldığım dönemlerde yaptığı destekler çok önemliydi. Çalışmayı çok severim. İşin mental tarafı da var. Baskı ve eleştiri vardı. Önceki takımlarda şans bulamamanın nedeni sadece benimle alakalı değildi. Ben buraya direkt oynamaya gelmediğimi biliyordum. 4 senedir çok başarılı bir arkadaşım vardı. Ben buraya bu formayı alabilirim diye geldim" yorumunu yaptı.

İyi oynadığı zamanlarda da görev alamadığı dönemlerin bulunduğunu dile getiren Medipol Başakşehir file bekçisi sözlerini şöyle noktaladı:

"Birçok hoca ile çalıştım. A milli takıma kadar yükselmiş bir oyuncuydum. İlk kez birinci kaleci olmadım. Fenerbahçe'de sezon başlangıçlarında 1. kaleci olarak yer almıştım. Bursaspor'da kendi adıma şanssız bir dönem geçirdim. Buraya transferimde Abdullah hocanın istemesi çok değerli. Burayı seçmemde etken, hocanın beni istemesi ve bana şans verebileceğini düşünmem oldu. Güzel bir kamp dönemi geçirdim. Hoca, sezona benimle başlamayı tercih etti. Onu mahcup etmediğimi düşünüyorum." (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 02:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER