Metin Tekin: "Fatih Terim orta 3'lüyü buldu"

Metin Tekin, Galatasaray'ın Gaziantep FK'yı 2-0 mağlup ettiği maçın sonrasında NTV ekranlarında değerlendirme yaptı.

Metin Tekin: "Fatih Terim orta 3'lüyü buldu"

Metin Tekin'in değerlendirmeleri şu şekilde...

"İKİ PLANLI GOL"

Bazen 11. hafta en önemli maçınız olur, rakipler kaybetmiş, önemliydi. Skor 2-0 ama bence çok net galibiyetti. Hiç tehdit almadan, yeteri kadar üreterek 2-0. İlk gol, kapalı defansı açan uzak mesafeli bir vuruş. 2. gol rakip üzerinize gelirken yapılan koşu ve net vuruş. İkisi de planlı goldü, kaliteli goldü.

"ORTADA SÜREKLİLİK BULUNUYOR"

Yavaş yavaş ideal kadrosunu buluyor Galatasaray. Santrforda gel gitler, rotasyonlar var. Berkan, Morutan ve Cicaldau ile ortada bir süreklilik sağlayacağını düşünüyorum Fatih Terim'in.

"MORUTAN KALEYE YAKIN OLACAK"

Morutan, görebildiğim kadarıyla, topa ve kaleye yakın bir oyuncu. Geniş alanlarda koşularla oynayacaktan çok, dar alanda oynayabilecek, topa ve kaleye yakın bir oyuncu.

MORUTAN VE CICALDAU

Derin defansa karşı oynamak kolay değil ama oyunu çözmek önemli. Morutan 21 yaşında daha. Cicaldau ve Morutan'ın, gelişmeye açık, hem kendini hem Galatasaray'ı taşıyabilecek oyuncular olduğunu düşünüyorum.

"MORUTAN DOĞRU YERDE"

Gol pozisyonuna girmek önemlidir derler ya, niye önemli? Pozisyon bölgenizi gösterir. Morutan kaçırdığı golde de en doğru yerde bulundu. Orta sahacı olarak gol sayısının yüksek olması, orta saha değerinizi çok arttırır.

"VAN AANHOLT ORTALAMA"

Muslera'ya hiç iş düşmeyen maçlardan biriydi. Hiç tehdit olmadı. Van Aanholt, ortalama oynuyor devamlı, sürprizi yok. Desteğe gider hücumda. Nedense son 10 dakikada hoca hep çıkarıyor, belki Ömer'i kullanmak için. Hafta arası maçı için de dinlendiriyor olabilir. Beklentiyle getiri arasında bir fark olabilir. Dengeli bir oyuncu, ondan oynadığını düşünüyorum. Çok acayip savunmacı değil belki ama pozisyon bilgisi var, ortalaması var.

MARCAO VE NELSSON

Marcao - Nelsson tamamdır. Luyindama, bence çok doğal olarak geride kaldı. Bu ikili oturdu, süreklilik sağlayacak en önemli ikili.

"YEDLIN BİRAZ GÜVENSİZ"

Yedlin, biraz kendine güvensiz, çok oyuna katılmadı. Fizik kalitesi olan, dinamik bir sağ bek.

"ORTA ÜÇLÜ TAMAM"

Berkan, Cicaldau ve Morutan'ın, değişmeden orta saha devamlılığını sağlayacağını düşünüyorum. Cicaldau oyununu da geliştirdi. Fatih hocanın kafasındaki oyunun orta saha devamlılığına ihtiyacı var.

"ASSUNÇAO FİZİK OLARAK ZAYIF"

Assunçao öyle bir maç oynadı ki, fizik anlamında aranıza almazsınız. Sen bir dur dersin. Çok genç bir oyuncu.

BARIŞ ALPER YILMAZ

Barış istediklerini yapamadı, zamanı var. Çıktı, Feghouli girdi. Dinamizm çıktı, teknik kalite ve deneyim girdi. Feghouli bir tane pas attı, maçı 2-0'a getirdi.

"EN ÇOK HEYECANLANDIRAN OYUNCU"

Kerem, ilk yarıda da top kayıpları yaptı ama en çok deneyen, rakibin arkasına geçmeye çalışan oyuncu. Çok önemli silahı var, çabukluk. Bunu oyun kurgusuyla birleştirdiğinde başka bir seviyeye gelir. O karşı karşıya gol, kolay değil. En çok arayandı. Kapalı savunmalarda çözüm olabilir. En çok heyecanlandıran oyuncu.

"FATİH TERİM DE KARAR VEREMEDİ"

Halil, en çok arayış olan mevkide oynuyor. Diagne, Muhammed, Halil. 11. hafta, bence Fatih Terim de karar vermedi. Halil'i çok net tarif edemiyorum ama tarif edilemez özellikleri var. Çok mu oyun içinde, çok mu devamlı, o yok.

"İSTENEN FEGHOULI"

İstenen seviyedeki Feghouli ile öndeki kadro, tamamdır denebilir. Santrfor bulunursa tamam denebilir. 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2021, 23:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER