"Milli Eğitim’in bu adamdan yararlanması, çocuklara ‘sporculuk dersi’ vermesi için program hazırlaması lazım"

Fanatik Gazetesi yazarlarından Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın Gaziantep FK'yı 2-1 mağlup ettiği karşılaşmayı değerlendirdi.

"Milli Eğitim’in bu adamdan yararlanması, çocuklara ‘sporculuk dersi’ vermesi için program hazırlaması lazım"

Demirkol'un değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde...

"MİLLİ EĞİTİM'İN MUSLERA İÇİN PROGRAM HAZIRLAMASI LAZIM"

Ligin yüksek IQ’lu oyuncularından Jefferson ve Maxim’in oyunları Muslera’yı kahraman yapacak kadar şans yaratmalarına yetti. Ona bir parantez açmak lazım. Kaleciliğiyle takıma verdiği güveni ya da rakiplere yaşattığı ‘bu adam gol yemez’ güvensizliği sabit... Mütevazılığıyla zenginleştirdiği güçlü liderliği de... Ama böyle bir sakatlıktan, bu yaşta, 10. yılında bu mental sağlamlıkla dönmenin üzerinde durulmalı. Milli Eğitim’in bu adamdan yaralanması, çocuklara ‘sporculuk dersi’ vermesi için bir program hazırlaması lazım. Zaten online değil mi öğretim!

"ONYEKURU VE KEREM HAMLESİ..."

İkinci yarının başındaki Onyekuru ve Kerem (çok iyiydi) hamlesi, Arda ve Kılınç’ı hücumda çift 10 numara olarak kullanma ve Babel paradoksundan 2 hızlı yedekle çıkma prensibine dayanıyordu. Nijeryalı’nın futbolu özlediğini gösteren bir golle de hemen sonuç verdi. Bundan sonra Antep Jefferson ve Maxim’le bu kez çok adamla hücuma çıktı. Pozisyonlar buldular ama Galatasaray da artık kontra yapabiliyordu. İlk 11’e bu baskıyı kurmak belki onlar için daha doğruydu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2021, 22:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER