"Mitroglou'nun Galatasaray'a faydalı olacağına inanıyorum; neden olmasın, bu transfer olur"

Mario Balotelli'nin transferiyle birlikte Marsilya'dan ayrılma olasılığı daha güçlü hâle gelen Yunan golcü Kostantinos Mitroglou'nun sarı kırmızılıların listesinde olduğu öğrenildi.

"Mitroglou'nun Galatasaray'a faydalı olacağına inanıyorum; neden olmasın, bu transfer olur"

Yunanistan'ın en çok okunan gazetesi Gazzetta'nın yazarı Johny Georgopoulos, Radyospor'da Özgür Sancar'a bu konuda bilgi verdi.

Johny Georgopoulos, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

"Fatih Terim bir forvet arıyor. Mitroglou'nun Marsilya'dan ayrılma durumu söz konusu. Balotelli'nin gelişi bu olasılığı yükseltti.  Bence üretken bir futbolcu ama bu sezon istediği gibi olmadı. Fakat Türk yapısına, Galatasaray'ın anlayışına uygun. Galatasaray'a faydalı olacağına inanıyorum. Neden olmasın, bu transfer olur. Galatasaray'ın anlaşmasına bağlı. Marsilya onun transferi için 15 milyon Euro harcamıştı.  Sanırım Galatasaray onu kiralık olarak almak isteyecek. Performansına göre sezon sonu tüm haklarını alabilir.  Mitroglou, Marsilya'da bir sezonda 2.5 milyon Euro kazanıyor. Galatasaray bu paranın yarısını ödemek durumunda... Mental olarak da Türkiye yapısına uygun; Galatasaray'ın sisteminde verimli bir oyuncu. Üretken bir futbolcu." (Ajansspor)


 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 00:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER