Modeste transferi neden gerçekleşmedi? Olay açıklama!

Bafetimbi Gomis’in takımdan ayrılmasından sonra forvet hattında ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalan Galatasaray, Anthony Modeste transferi için uzun süre uğraş verdi.

Modeste transferi neden gerçekleşmedi? Olay açıklama!

Kariyerine Köln'de devam edecek

Ancak; Galatasaray’ın transferinde olumlu sonuç alamadığı golcü futbolcu, profesyonel kariyerine Alman ekibi Köln’de devam edecek.

Albayrak dikkat çeken sözler söylemişti

2023 tarihine kadar sözleşme imzalayan Fransız golcü için Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak dikkat çeken sözler söylemişti.

"Alırsanız sizi yakarız dediler"

Sarı-kırmızılı yönetici, ”Son gün Modeste'yi bedavaya alıyorduk, Çin Kulübü'ne faks çektik, 'Alırsanız, sizi yakarız' dediler. 25 milyon euro ödeseydik nasıl karşınıza çıkacaktım?” diye konuşmuştu.

Armin Veh'in sözleri kafaları karıştırdı

Fakat; Köln ile sözleşme imzalayan ve transferinden ötürü memnun olduğu gözlenen Modeste ile ilgili Sportif Direktör Armin Veh’in sözleri kafaları karıştırdı.

Veh: "Sözleşme sorununun bir çözümü olduğunu gördük"

Köln’ün Sportif Direktörü Armin Veh, “Modeste ile temas halindeydik. Oyuncunun Çin kulübüyle olan sözleşme sorununun bir çözümünün olduğunu ve onu uygun şartlar karşılığında kadromuza katabileceğimizi görünce girişimlerimizi yaptık ve mutlu sona ulaştık” diye konuştu.

Albayrak'ı eleştirdiler

Öte yandan Galatasaray taraftarları Modeste’nin Köln’e transfer olmasının ardından Abdurrahim Albayrak’ı ve yönetimi eleştiri yağmuruna tuttu.

Modeste'ten transfer için ilk açıklama

Modeste transferi hakkında ise, ”Köln’e ve çocuklarıma geri dönebildiğim için mutlu ve minnettarım” açıklamasını yaptı. (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 00:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER