Muslera'dan özeleştiri! "Çok büyük hata"

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasında Fenerbahçe ile karşı karşıya geldi. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda oynanan maçı Fenerbahçe 2-1 kazandı.

Muslera'dan özeleştiri! "Çok büyük hata"

Galatasaray'ın Süper Lig'de oynadığı Fenerbahçe maçının ardından kaptan Fernando Muslera, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Muslera’nın karşılaşmayla ilgili açıklamaları şu şekilde:

"Yüzde yüz hak ettiğimiz ve iyi oynadığımız bir maçtı"

Derbiler biliyorsunuz zor maçlardır, komplike maçlardır ama bugün biz ne yazık ki kendi kendimize komplike yaptık. İlk yarıda iyi oynayan bir Galatasaray vardı. Golü de bulmuştuk. İki tane gol yedik yüzde yüz tamamen bizim hatamız. Bu tip maçlarda bu tür hatalar yaparsanız tabii ki rakip cezalandırıyor sizi. Yüzde yüz hak ettiğimiz ve iyi oynadığımız bir maçtı. Maçı tamamen komplike hale getiren biz olduk ne yazık ki.

Muslera, kendisine yöneltilen “Maçın kırılma anı neydi?” sorusuna ise şu şekilde yanıt verdi:

"Hatalarımızdan ders çıkarmamız lazım"

“Bence maçın kırılma anı ikinci goldü. Maç 1-1’ken oyuna hükmeden bir Galatasaray vardı. Bütün kontrol bizim elimizdeydi. Pozisyonlara giriyoruz, bir gol geleceği çok açıktı. Ondan sonra yaptığımız bir hata var. Tabii ki ben kimseyi suçlamak istemiyorum. Çünkü takım arkadaşlarım da maç boyunca koştular, mücadele ettiler. Genç bir takımız. Hatalarımızdan ders çıkarmamız lazım. Zaten büyük hatalar da yok, az hatalar var. Sayı olarak az ama ne yazık ki bize pahalıya patlayan hatalar oldu. Dört gün sonra çok önemli bir Avrupa maçına çıkacağız. Gruptan çıkmamız için olmazsa olmaz bir maç. O yüzden bu maçın artılarını o maça taşıyıp, bu maçta yaptığımız hataları iyi anlayıp bunları tekrarlamamamız gerekiyor.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER