Muslera ve telefon reklam çıktı!

Galatasaray kalecisi Muslera’nın hareketinin reklam spotunun parçası olduğu ortaya çıktı.

Muslera ve telefon reklam çıktı!

Galatasaray kalecisi Fernando Muslera’nın, Uruguay Milli Takımı’nda tepki çeken hareketinin altından bambaşka bir gerçek çıktı.

Antrenman sırasında Muslera’nın cep telefonu çalmış, bunun üzerine futbolcu eldivenlerini çıkarıp, idmanı yarıda kale direğinin yanına bıraktığı telefonu arayan kişiyle konuşmaya başlamıştı. 
 
Ancak bu hareketin belli bir kampanyanın parçası olduğu ortaya çıktı. Deneyimli file bekçisinin yaptığı hareketlerin, direksiyon başında telefonla konuşmanın tehlikelerine dikkat çeken bir sigorta şirketinin farkındalık yaratma amaçlı reklamı olduğu ortaya çıktı. 
 
Yemeğe bile telefon götüremiyorlar 

Futbolcuların sadece birbirleri ile konuşmalarını istediği için akşam yemeklerine yanlarında telefonlarını getirmelerini yasaklayan teknik direktör Oscar Tabarez’in takımında nasıl bir böyle harekete imza atıldığı merak konusu olmuştu. Uruguaylı futbolseverler, sosyal medya üzerinden olaya tepki göstererek deneyimli file bekçisini profesyonellikten uzak davranmakla suçlamıştı. 
 
Muslera’dan uyarı konuşması 

Farkındalık yaratma amaçlı reklam spotunun videosunun yayınlamasıyla gerçek ortaya çıktı. Görüntülerde elinde telefonla ekrana yaklaşan Muslera, araç sürücülerini direksiyon başındayken telefonla konuşmamaları ya da mesaj yazmamaları konularında uyaran bir konuşmaya imza atıyor.  (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 04:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER