Mustafa Cengiz'den Ali Koç'a sert sözler! ''İyi ki duymadım, ciddi tepki verirdim''

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Süper Lig'de deplasmanda oynadıkları Fenerbahçe derbisinden önce ve sonra yaşananlarla ilgili sarı-lacivertli kulübün başkanı Ali Koç'a tepki gösterdi.

Mustafa Cengiz'den Ali Koç'a sert sözler! ''İyi ki duymadım, ciddi tepki verirdim''

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadı'nda ara transfer döneminde kadroya katılan futbolcuların imza töreninin ardından basın mensuplarına gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

"FENERBAHÇE YÖNETİMİNİ BU TAVIRLARINI HOŞ KARŞILAŞMADIM"

Derbi sonrası yaşanan hakem tartışmaları ve tribünde yaşananlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mustafa Cengiz şu ifadeleri kullandı:

"Bozkır'ın Tezenesi Neşet Ertaş'ın da dediği gibi yazımızı kışa çevirmeye çalıştılar. Er meydanına çıkıp mağlup olmak da bir onurdur. Önemli olan oraya çıkmak. Mağlubiyeti kabul etmek de onurlu bir davranıştır. Biz, 21 yıl o sahada mağlup olduk. VAR geldiğinden beri mağlup olmuyoruz. Bizi 21 yıl yendiler. Helal olsun. Bizi yendikleri için yücelirler. Bize yenildikleri için bu kadar algı değiştirmeye çalışmak yine bizi yüceltir. Bizim ne kadar değerli bir rakip olduğumuzu gösterir. Fenerbahçe yönetiminin bu tavırlarını hoş karşılamadım. Hakemin maça etki ettiği söyleniyor. Kale arkası kamerasını kabul ediyorum. Diyelim ki golünüzü verdi. 1-1 olacaktı. Maçta 2 penaltımız, rakibin 2 kırmızı kartı verilmedi. Onları verseydi ne olacaktı? Madem ki hakem sonuca etki etti, hakemin etki ettiği 4 tane aleyhimize pozisyondan bahsederlerse mutlu olurum. Bizim bir oyuncumuza da sarı kart vermeliydi vermedi. Ofsayt, ofsayt çizgisinden verilir. Tam tersine ofsaytı vermeseydi yer yerinden oynamalıydı."

"TEK TEK 29 KİŞİNİN İSMİNE BAKILDI, ÇOK KIRILDIM"

Fenerbahçe'ye erkek ve kadın voleybol maçlarında yenildiklerini hatırlatan Mustafa Cengiz "Sevgili başkanları benim yanımda alkışladı. Tek laf eden olmadı. Stada hep beraber gittik. Bizi durdurup üstümüzü arama gibi bir şey olmadı. Listeye bakmak istedi. Kendisine sertçe 'Ne listesi?' dedim ve bekledim. Tek tek 29 kişinin ismine bakıldı. Herkes girdikten sonra ben de içeri girdim ama çok kırıldım." dedi.

"BU ARKADAŞLAR SAĞLIK ÇALIŞANINA BENZEMİYORDU, KÜFÜRLER OLDU"

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, Ülker Stadı'na girdiğinde kalabalık taraftar grubunu gördüğünü anlatarak "Stada girdiğimde sol tarafta bir bölümde çoluk, çocuk, erkek, kadın taraftarlar vardı. Ellerinde rakip takım bayrakları vardı. 'Bu ne' dedim. Dedikodular duyduk, birkaç gün öncesinden resmi yazılar yazdık. 'Sağlık çalışanı adı altında stada seyirci sokulacakmış. Bunu yapmayın. Yapacaksanız iki takıma eşit yapın.' dedik. Aynı yazıyı Valiliğe de gönderdik. Stat ana baba günüydü. Kapıda onlarca araba, yüzlerce insan bekliyordu. Bu arkadaşlar sağlık çalışanına benzemiyordu. Çok ağır tezahüratlar yaptılar. Teknik direktörümüz Fatih Terim'e ve Galatasaray'a küfürler oldu." şeklinde konuştu.

"İYİ Kİ DUYMAMIŞIM, CİDDİ TEPKİ VERİRDİM"

Maçı kazandıktan sonra takımlarının sevincini yaşadığını dile getiren Cengiz "Biz voleybol maçında sahamızda yenildik ve kendileri dakikalarca alkışladı. Hatta çekip gittik. Biz yenilgiyi de kabul ettik. Ali bey gelip, 'Başkanım bu yapılanlar ayıp.' dedi. Ali bey antipati duyduğum insan değil. Kendisi de iyi bir insandır ama orada bambaşka bir hale büründü. Tek başına stat güvenlik amiri gibi herkese ayar verdi. Ben de takımımı alkışladım. Herkes içeri girdikten sonra ben de girdim. Ali bey bu arada emniyet mensuplarına ve korumalara küfür etmiş. İyi ki duymamışım. Ben Antepliyim. Karakterimi biliyorum. Ciddi tepki verirdim." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER