Mustafa Cengiz ve Fatih Terim'den Can Bartu mesajı

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve teknik direktör Fatih Terim, Feneebahçe efsanesi Can Bartu'nun ölümü hakkında konuştu.

Mustafa Cengiz ve Fatih Terim'den Can Bartu mesajı

Fenerbahçeli efsane isim Can Bartu'nun vefatıyla ilgili olarak "Gece duydum, çok üzüldüm. Gençliğimizin idolleri vardı. Bu idoller, Metin Oktay'dı, Can Bartu'ydu, Lefter'di, Turgay Şeren'di, Hakkı Yeten'di. Biz onlarla büyüdük, futbolu onlarla sevdik. Onlarla dürüst mücadeleyi, efendiliği gördük. Rakip takımı tutan çocukluk arkadaşlarım, kardeşlerine Can adını verdi. Ben kardeşime Metin adını verdim, rahmetliye... Kısa bir süre önce kanalları gezerken Can Bartu'yu FB TV'de gördüm ve durup dinledim. Onu görünce durur dinlerim, 'Ne diyor?' derim. Vefatına çok üzüldüm, çok şaşırdım. 2-3 gün önce FB TV'de yayındaydı. Her kelimesine katıldığım bir insan. Rahmet diliyorum. Türk spor camiasına örnek olmasını diliyorum. Allah rahmet eylesin." açıklamasını yaptı.

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ise "Can Bartu hafızalarda iz bırakmış bir insan. Unutamayacağımız, kendisinden çok şey öğrendimiz bir insan. Fenerbahçe camiasına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun." dedi.

FATİH TERİM'İN CAN BARTU SÖZLERİ

Sarı-kırmızılıların teknik direktörü Fatih Terim de Can Bartu ile ilgili konuştu ve şunları söyledi:

"Can ağabey Türk futbolunda bir ilkti. Hem Basketbol Milli Takımı'nda hem de Futbol Milli Takımı'nda oynamış birisiyidi. Can ağabey, son zamanlarda kaybetmemek için büyük çaba gösterdiğimiz önemli değerlerin temsilcisiydi, simgesiydi. Metin ağabey ile olan fotoğrafı koridorlarımızda duruyor, her gün ona bakıyoruz. Bu değerleri iyi bilenlerden bir tanesiydi. Allah'tan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun. Gittiği yerde Metin ağabeyle, Turgay ağabeyle, Lefter ağabeyle, Süleyman ağabeyle beraber olacak. Hepsine buradan selam olsun. Hepsine Allah rahmet eylesin."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER