Mustafa Muhammed, Galatasaray'a bedava imza atabilir!

Zamalek, Mustafa Muhammed'i Galatasaray'a kiralamadan önce, golcü futbolcunun 2022'de bitecek olan sözleşmesini 2024'e kadar uzattı.

Mustafa Muhammed, Galatasaray'a bedava imza atabilir!

Taraflar arasında yapılan bu mukavele, Muhammed'in Galatasaray'a transferinden birkaç gün önce gerçekleşti.

Zamalek'in böyle bir sözleşme imzalamasının sebebi ise; 23 yaşındaki oyuncunun transferinden daha fazla para kazanma isteği... Ancak Mısırlılar'ın bu planı yeni sözleşmenin kulübün kasasından çalınmasıyla birlikte zora girdi.

MOSTAFA'YLA MİLLİ TAKIMDA GÖRÜŞTÜLER

Mısırlı yöneticiler, günlerdir aradığı sözleşmeyi bulamayınca Muhammed'in abisine ulaşmak istediler. Muhammed'in abisinden yanıt gelmeyince 23 yaşındaki santrfora milli takım kampında ulaşıp yeni mukavele imzalamak istediklerini ilettiler. Ancak, Kahire'de yayın yapan "masrawy. com" isminin açıklamasını istemeyen bir kaynağın ağzından verdiği haberinde; "Mustafa ile yeni sözleşme yapmak için milli takım kampında görüşüldü ancak oyuncu buna yanaşmadı" cümlelerine yer verdi.

ŞARTLARDA ANLAŞMA SAĞLANAMAMIŞTI

"kora11.com" ise konuyla ilgili haberinde; "Yeni sözleşmede maddi şartlar üzerinde anlaşmaya varılmamıştı. Zamalek yetkilileri finansal konular sözleşmede yazmamasına rağmen mukaveleyi federasyona vermeye çalışıyordu. Güvenilmez bir anlaşmaydı" ifadelerini kullandı. Eğer, eski sözleşme bulunamaz ve yeni mukavele imzalanamazsa, Muhammed'in Zamalek ile sözleşmesi 2022'de bitecek. G.Saray kiralık sözleşmesinin sonunda 23 yaşındaki golcü için 4 milyon dolar bonservis ödemeden futbolcuyu kadrosuna katabilir. Yani bedavaya...

2 MİLYON DOLARA KİRALANDI

Galatasaray, devre arası transfer döneminde Mustafa Muhammed'i Zamalek'te 1.5 yıllığına kiralık olarak renklerine kattı. Sarı-Kırmızılılar, kiralama bedeli olarak ise Mısır ekibine 2 milyon dolar ödedi. Satın alma opsiyonu 4 milyon dolar. Oyuncuya ise bu sezon 400 bin dolar, gelecek sezon ise 725 bin dolar maaş ödenecek.  (Akşam)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER