Mutluluk yanı başında!

Galatasaray'da perde arkasında yer alan Feghouli, şans bulduğunda neler yapabileceğini gösterdi, sıkıntıdan kurtulan Belhanda da dünya starı olduğunu ortaya koydu.

Mutluluk yanı başında!

Selçuk fiziksel olarak toparlandı, Donk formasını devraldı. Tüm bunlar sarı-kırmızılılara yaradı ve takım bir anda ayağa kalktı.

Benfica’ya kendi sahasında kaybeden, üç gün sonra çıktığı Kasımpaşa maçından farklı galibiyetle ayrılan Galatasaray’daki mutluluğun sırrının, eskilerin yükselişi, yenilerin adapte olmasından kaynaklandığı ortaya çıktı.

Kasımpaşa maçında dosta güven, düşmana korku salan Galatasaray’daki değişimin satırbaşları şöyle:
 
1) BELHANDA’NIN MORAL PROFİLİ:
Faslı futbolcunun bugüne kadar hep performansı üzerinden eleştiriler yapıldı. Bundan büyük rahatsızlık duyan Belhanda, teknik kadro engel olmasa gidecekti. Ancak Fatih Terim’in onu moral olarak yükseltmesi olumlu yansıdı, hem ona hem de takıma olumlu yansıdı. Son iki maçtaki 3 golü hücum potansiyelinin kanıtı gibi... 
 
2) 17 DAKİKADAN 435 DAKİKAYA: Feghouli ligin ilk yarısındaki ilk 5 maçta sadece 17 dakika şans bulmuştu. Cezayirli futbolcu, ikinci yarıda Terim’in vazgeçilmezleri arasına girdi. Aynı karşılaşmaları kapsayan ikinci yarı periyodunda ise bu süre 435 dakikaya çıktı. Feghouli, 5 maçta 4 gol, 2 asistlik bir performans sergiledi.
 
3) SAVUNMA UYUMU ARTIYOR: İki yeni transfer Luyindama ve Marcao arasındaki uyum artıyor. Marcao en fazla isabetli pas atan ve ikili mücadele kazanan futbolcu olarak farkını hissettirmeye başladı. Luyindama ise güçlü fiziği ve oyun bilgisi ile dikkat çekiyor. İki stoperin topu kullanmadaki becerisi ise pas oyununa çok önem veren teknik kadronun elini güçlendiriyor. 
 
4 DONK FORMAYI KAPTI:
 Özellikle Benfica maçında orta alanın performansı eleştirilmişti. Geçen sezonki şampiyonlukta Donk’un katkısını unutmayan Terim, bu yüzden Fernando sakat olmasa bile yine Donk formayı giyecekti. Hollandalı, şampiyonluk yürüyüşünün önemli parçalarından biri olarak görülüyor. 
 
5) SELÇUK’TA BARTALİ ETKİSİ: İtalyan kondisyoner ile beraber takım fiziksel olarak iyi duruma gelirken özellikle Selçuk İnan bundan nasibini aldı. Tecrübeli futbolcu, Kasımpaşa maçında en çok koşan isim olurken, Fernando ve Ndiaye’nin performans olarak düşüşünde iyi bir alternatif oldu.    (Milliyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER