Nagatomo o günü anlattı! "Bir suçlu gibi eleştiriyorlar"

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray forması giyen Japon futbolcu Yuto Nagatomo, futbolda oyunculara hatalar üzerinden yapılan eleştirilere Inter'deyken oynadığı Napoli maçı üzerinden değindi.

Nagatomo o günü anlattı! "Bir suçlu gibi eleştiriyorlar"

2017'de kaybettikleri Napoli maçında kritik hatalar yaptığını belirten Nagatomo, "Hata yaptığınız zaman veya büyük maçları kaybettiğinizde olumlu yönleri düşünmek çok zordur. Tabii ki sonuç iyi olursa mutlu olurum ve yanlış yaparsam özür dilerim. Bununla birlikte bir hata yaptığım zaman düşüncelerimde sadece olumsuzluğun hakim olduğunu söyleyemem. Sadece olumsuz düşünmek bence doğru bir şey değil" diyerek sözlerine devam etti.

İtalya'da ağlak ve saygı olmadığını belirten Nagatomo, "Inter'de oynarken 30 Nisan 2017'de Napoli'ye karşı oynadığımız maçta, 2. yarıda ceza sahası içinde çok net hatalar yaptım ve Callejon Napoli'nin maçı kazanmasını sağlayan golü attı. Maçtan sonra "İtalya'da ahlak ve saygı yok. İyi oynayınca Tanrı, iyi oynamayınca ise suç işlemiş gibi eleştiriyorlar." diye bir tweet attım ve taraftarlar bana çok ağır tepki verdi ama bu tweeti attığım zaman da hatamın farkındaydım, bunun sayesinde maçtan sonra olumsuz düşüncelerimi bir kenara bırakıp ileriye bakabildim." diyerek sözlerini noktaladı.

Yuto Nagatomo bu sezon Galatasaray formasıyla çıktığı 22 maçta 2 gollük katkı bulundu. (Sporx)

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019, 23:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER