"Ne mutlu ki Galatasaraylıyız"

Galatasaray Spor Kulübü'nün yeni üyeleri, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda düzenlenen törenle beratlarını ve üyelik kartlarını teslim aldı.

"Ne mutlu ki Galatasaraylıyız"

Törene Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Recevik, Ömer Cansever, Özgür Savaş Özüdoğru, Metin Karakaya, Banu Vahapoğlu Akgün ve muhasıp üye Dorukhan Acar'ın yanı sıra, Galatasaray Spor Kulübü Eski Başkanı Alp Yalman, Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, 1905 GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu ve üyeler katıldı.

Üyeler, Galatasaray Lisesi’ne girişlerinde, bando eşliğinde ve 1905 yılı giysileri içindeki Galatasaray Lisesi öğrencileri tarafından karşılandı.

Yeni üyeler önce, 1 numaralı üye, ilk başkan ve kurucu Ali Sami Yen’in, Galatasaray Spor Kulübü’nün kuruluşunu gerçekleştirdiği sınıfı ziyaret ettiler. Daha sonra, törenin gerçekleştiği Tevfik Fikret Salonu’na geçildi.

Tören, Atatürk ve silah arkadaşları, vatan uğruna yaşamlarını yitirmiş şehitler, Galatasaray Kulübünün bir numaralı üyesi Ali Sami Yen ve arkadaşları adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından, Galatasaray Spor Kulübü’nün kuruluş filmi izlendi.

Berat töreninin açılış konuşmasını Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz gerçekleştirdi.

Başkan Mustafa Cengiz'in törende yaptığı konuşma şu şekilde:

"Şükürler olsun ki bugün burada, tekrar bana ikinci defa nasip oldu. Sizlere Galatasaray üyeliğinin belgesini takdim edeceğim ve buna tanık olacağım. Galatasaraylı olmak, çok değerli büyüğümüz ve kurucumuz Ali Sami Yen'in dediği gibi, bir renge sahip olmaktır; ama bence sadece bir renge sahip olmak değildir Galatasaraylı olmak. Bir kültüre, bir duruşa, bir karaktere sahip olmaktır. Bu karakter, bu duruş, örnek bir karakter ve duruştur. Toplumda pozitif anlamda ayırt edici bir karakterdir. Galatasaraylı olmak demek, kurallara uymak demektir. Galatasaraylı olmak demek devletine ve milletine Çanakkale'de olduğu gibi sahip çıkmaktır. Ne mutlu ki Galatasaraylıyız. Ne mutlu Galatasaraylıyım diyene." (Galatasaray.org)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER